Як відомо, одним з найбільш поширених способів швидкої і безболісної зміни іміджу є така косметологічна процедура, як фарбування волосся. В даному випадку провідні світові виробники косметики пропонують жіночому увазі масу всіляких засобів: відтінків шампуні і бальзами, тонуючі маски, стійкі фарби і фарбують крему.

Однак, незважаючи на видимі поліпшення зовнішності, дані "інструменти "чинять далеко не найкраще вплив на стан здоров'я людини. Саме до такого невтішного для багатьох висновку прийшла група європейських вчених.

Зокрема, як стверджують дослідники, фарбування волосся провокує появу ранньої сивини серед представниць прекрасної половини людства. І виною тому - різні хімікати, які є складовою частиною сучасних фарбувальних засобів. Дані речовини, що сприяють кардинальної зміни кольору шевелюри, активізують той внутрішній механізм, який і призводить в результаті до втрати пігментації волосся, тобто до посивіння.

У ході дослідження даного питання фахівці піддали вивченню культуру клітин волосяних фолікул 135 жінок . Таким чином було виявлено, що накопичення перекису водню в стрижні волосся викликано скороченням каталаза - ферменту, здатного розпадатися на воду і кисень. Крім того, експертам вдалося встановити, що через низького рівня деяких біологічно активних помічників, таких як MSR і B, волосяні фолікули не можуть відшкодувати заподіяну шкоду від пероксиду.


Ще більші ускладнення в даній ситуації привносить підвищення рівня перекису водню і супутнє йому зниження рівня MSR і B. Це провокує порушення в процесі утворення тирозиназа - особливого ферменту, який відповідає за синтез меланіну та інших пігментів, що в підсумку призводить до зниження виробництва меланіну у волосяних фолікулах . Варто відзначити, що меланін є ніщо інше, як природний темний пігмент, відповідальний за колір волосся, шкіри та очей.

Також вченим вдалося виявити ще один синтетичне шкідлива речовина, що міститься у фарбах для волосся. Як виявилося, багато виробників використовують р-фенілендіамін (PPD), який сприяє руйнуванню структури волосся і провокує тим самим облисіння.

Крім того, дослідники вважають, що дані барвники можуть стати причиною розвитку такого шкірного захворювання, як вітіліго . І з ними важко не погодитися, бо при фарбуванні волосся відбувається неминучий контакт з шкірним покривом. Отже, зникнення меланіну на окремих ділянках шкіри може стати наслідком цілком природної реакції людського організму на шкідливі хімічні сполуки.