Як відомо, сльозовиділення є нормальним процесом, що протікає в організмі кожної людини, а точніше - в його очах. При цьому поява природного продукту даного механізму, тобто сльози, зумовлене різними факторами: емоційним станом, різними захворюваннями, специфікою роботи, несприятливими зовнішніми факторами, такими як пил, бруд, вітер, тютюновий дим, а також іншими подразниками.

Разом з тим прийнято розрізняти два типи сліз: одні практично безперервно виробляються слізними залозами і виступають в якості природного змащування і зволоження очної поверхні, а інші є наслідком вищеописаних факторів. Що характерно, для нормального зору важливими і незамінними є обидва види сліз.

У сучасних умовах існування все більш поширеним стає таке явище, як синдром сухого ока (СХГ). Як правило, це захворювання викликається порушенням якості слізної плівки, що відповідає за процес мастила очної поверхні. За статистикою, саме дане порушення є найчастішою причиною звернення людей до офтальмологів.

Однією з найбільш поширених причин виникнення СХГ є нормальний природний процес старіння організму. До числа інших відносяться кліматичні особливості, ступінь кондиціонування повітря, робота за комп'ютером, читання, носіння контактних лінз, ліки, дефіцит вітамінів та інші джерела.

До слова, несприятливий вплив погодних умов на стан очей, що провокує розвиток синдрому сухого ока, не так давно довели вчені-офтальмологи з Техаського університету: вони звинуватили у провокуванні даного явища пори року. Зокрема, фахівці стверджують, що навесні люди набагато рідше відчувають печіння і сухість в очах, що виявляють собою незмінних супутників СХГ.


Таким чином, вина опалення, як однією з причин виникнення даних неприємних відчуттів, в якійсь мірі була дещо пом'якшена.

Як відомо, в зимовий період часу люди особливо часто скаржаться на відчуття "піску" в очах, свербіж і печіння. З цим згодні і американські офтальмологи, які підтверджують той факт, що сухість виникає в тих випадках, коли очі недостатньо зволожені, а також якщо склад їх слизової плівки зазнав змін.

Винуватицею в даному випадку виявилася пора року, а точніше - супутня їй температура повітря. І причиною тому стає наступне: при низькому температурному режимі відбувається стимуляція вироблення маслянистої речовини, відповідального за формування зовнішнього шару слізної плівки. В результаті цього плівка стає занадто жорсткою і щільною, поширюючись по поверхні ока. Вітер і низька температура підсилюють і прискорюють цей процес. При цьому занадто низький температурний режим призводить до того, що масляниста речовина твердне і закупорює таким чином слізні залози. Цілком очевидно, що в такому стані дана субстанція не може нормально розподілитися по поверхні ока. У підсумку захисні функції слізної плівки значно слабшають і вона випаровується швидше, що в свою чергу і призводить до виникнення відчуття сухості, тобто до синдрому сухого ока.

А ось навесні даний негативний ефект зменшується в кілька разів, оскільки температура повітря на вулиці стає куди більш комфортною для людського організму. Крім того, менш помітними і відчутними стають і кліматичні перепади між свіжим повітрям і атмосферою в приміщенні.