У наш сучасний, наповнений брендами і красивими речами століття - джинси люблять усі. В першу чергу, через те, що вони вельми зручні та практичні, в побуті не вимагають особливого догляду. Сама джинсова тканина досить міцна, одяг з неї носитися тривалий час, і, часто ми відмовляємося від старої речі через псування її плямами або витирання в деякому місці. Поставити латочку і продовжувати носити - сьогодні вже не актуально, тому, наші джинси поповнюють купу списаної одягу в гаражі, на дачі або прямо відправляються в сміттєвий бак. Але якби Ви знали, що старої джинсовому одязі можна вдихнути друге життя і знайти інше застосування!

Чи можна зробити з джинсів інші модні обновки та ексклюзивні предмети декору? Звичайно ж можна! Тому, не будьте такими марнотратними і наберіться терпіння!

Отже, якщо у Вас нижня ділянка світлих джинсів прийшов в непридатність, відрізайте його вище коліна і пришивайте нижню частину темних джинсів-труб. Вставте між ними клапті синього кольору і додайте аналогічний поясок і кишеню, що належить штанів великого розміру. Вийшли симпатичні джинси - ботфорти в незвичайному стилі "гранж".

Зі старих джинсів можна зробити нову спідницю

Задумайтесь, що зробити зі старих джинсів зразок спідниці? І дійсно, лише за допомогою звичайних ножиць, можна з верхньої частини джинсів, навіть без голки з ниткою - спорудити собі чудову міні - спідницю.

Шити знову не доведеться, якщо випадково дитина вимазав фарбою нову джинсову сорочку. Придбайте в салоні художників декілька маркерів для тканини, за ціною 35 руб. штуку і замалюйте пляма. Не забудьте також закріпити малюнок впливом гарячої праски.

Досить в простий спосіб можна зробити з джинсів старих, що опинилися більшого розміру, спідницю. Однак, брюки тут, повинні бути з пояскоом, які мають довгу застібку. Створюється ця спідниця наступним чином: пояс коротшає на 3-4 мм нижче шва приточування. Джинси ж підрізають на рівні сідниць і гульфика. Потім, гульфик видаляється, а джинсову смужку з кишенями накладають на пояс і пришивають таким чином, щоб задні кишені розташовувалися збоку і спереду. Залишок розміру піде на запах. Якщо поясок завеликий і не хоче триматися на стегнах, необхідно відвідати майстерню металоремонта і встановити необхідні кнопки.

Можна використовувати клапті деніму різних кольорів при оформленні декору протертих штанів. Розпоріть крокові шви брюк, причому бокові шви потрібно розпорювати знизу, не наближаючись до поясу 10-20 см. Розміщуємо шматочки джинсової тканини на зразок поперечних смужок, що мають необроблені краї різної ширини.


Пришити їх таким чином, щоб самі шви залишалися зовні. Потім, пришийте декор до штанів, після чого - виверніть їх на виворітну сторону і стачайте крокові і бокові шви. Пояс обов'язково прикрасьте шматочками джинсової тканини. Залишилося підшити штани і носити із задоволенням.

Професійні кравчині зі старих джинсів запросто пошиють оригінальний корсет. При цьому, краї зрізів обробляють бахромою - 1.5-2см.

З решти джинсових кишень може вийти чудова дитяча сумочка або прихватки. Сумку можна прикрасити яскравою термо-аплікацією, і донька буде просто в захваті.

Що зробити з стареньких джинсових штанів, якщо вони сильно обтріпалися внизу або стали нестерпно короткі? Можна виправити такий дефект, використовуючи різнобарвну тасьму. В результаті - вийдуть джинси в стилі "кантрі".

Зі старих джинсів можна зробити красиву коробку

Оригінальним рішенням проблеми: що ще можна зробити з джинсової тканини, є нестандартна ідея - декорувати коробочку. Для цього знадобиться голка з ниткою, клейовий пістолет або суперклей. Одну з джинсових брючин надіньте на коробочку. Кращим варіантом є, якщо обсяг штанини повністю відповідає розміру коробки. У цьому випадку - досить підрізати довжину, ненабагато більшою самої висоти коробочки. Якщо ж джинси широкі, то потрібно шити чохол необхідного розміру. На одну із сторін оригінального чохла спробуйте пришити маленький кишеньку, заздалегідь спороти з джинсів. Тепер, знову надіньте чохол і приклейте верхній край. Нижній зріз приклейте, трохи підвернувши краю на денце коробки.

Щоб був акуратний вигляд, закрийте їх тасьмою.

Приклеївши шматочок джинси - Ви декоруєте саму кришку. Краю тканини слід підвернути на бічні поверхні кришки. Коробка буде відмінно виглядати, якщо на цьому шматочку буде нанесений малюнок, виконана вишивка або обробна строчка. Якщо Ви оформляєте коробку в стилі "гранж", то спробуйте приклеїти тканину з уже наявними дірками, попередньо підклавши під неї клапоть іншого кольору. Від другої брючини сміливо відрізайте подгибку і пришивайте до неї відібраний заздалегідь лейбл. Клейте смужку на боки кришки і довгоочікувана коробка готова. Така незвичайна річ, без сумніву здатна оживити будь молодіжний інтер'єр.

Якщо джинси зовсім старі вони можуть піти на шнурки

Ну, а що зробити з джинсових старих штанів, якщо від них майже нічого не залишилося? Оригінальним рішенням стане - порвати їх на вузькі смужки, для отримання незвичайних шнурків для черевиків.

Можна фантазувати і далі, що і пропонуємо Вам