Будь-яка жінка, незалежно від віку, мріє про гладкою, красивою і здоровою шкірі. Ідеальна шкіра дістається не всім, тому рано чи пізно кожну з нас починають турбувати перші зморшки, тьмяний колір або зміна овалу обличчя, набряки, втрата шкірою тонусу.
Поряд з правильним харчуванням, здоровим способом життя і вірно підібраній косметикою для догляду, ефективним є і масаж обличчя.
Косметичний масаж для обличчя здатний поліпшити кровообіг і обмін речовин, нормалізує процес виділення продуктів обміну. Він допомагає позбутися набряків і мімічних зморшок, повернути шкірі тонус і надати їй гладкість, пружність і еластичність.
З 25 років можна проводити курси косметичного масажу з метою збереження правильного овалу обличчя і профілактики вікових змін. Після 30 років масаж може застосовуватися як частина антивікової програми.
Серед численних різновидів сучасного масажу можна виділити 3 основні види:
Класичний масаж
В основному застосовується для жінок 25-30 років. Він дієвий у боротьбі з першими віковими зморшками і при в'янучої шкірі.


Може повернути тонус сухої і чутливої шкірі. Цей вид масажу протипоказаний при гострій ступеня акне, герпесі, пошкодженнях шкірного покриву, а також при підвищеному тиску.
Щипковий масаж
Щипковий масаж рекомендований для підлітків і жінок після 30 років з різними вадами шкіри. Дуже ефективний при вугрової висипки, зайвому салоотделении, порушеному кровообігу і різних запаленнях. Щипковий масаж протипоказаний при різних порушеннях шкірного покриву і герпесі.
Скульптурний або пластичний масаж
Цей вид масажу косметологи рекомендують жінкам 35-40 років або з більш раннього віку у випадку з порушенням овалу обличчя. Крім того, цей вид масажу ефективний у боротьбі з мімічними зморшками, пігментними плямами, набряками. Пластичний масаж показаний для обвислій і истонченной шкіри, схильної до в'янення. Протипоказанням є гостра стадія акне, герпес і травми шкірного покриву.
Всі види масажу потрібно робити у професійного фахівця, який індивідуально підбере не тільки вид масажу, але і тривалість курсу і необхідні косметичні засоби.