Ви підтримуєте активність головного мозку розгадуванням кросвордів або вивченням іноземних мов? Не забувайте і про корисні продукти харчування, що сприяють розумовою тренувань і зміцнює мозок.
Користь лосося
Здорові жири, що містяться в лососеві, ті ж, що і жири, що містяться в мозку. Ці омега-3 жирні кислоти вважаються важливими для належного розвитку і функціонування мозку. "Суперзірка" серед них - докозагексаеновая кислота, відноситься до поліненасичених жирних кислот Омега-3, яка удосталь міститься в лососі. Докозагексаєнова кислота відноситься до речовин, які є незамінними елементами живлення, т. К. Не утворюються в організмі людини. Дослідження виявили, що вживання лосося всього лише раз на тиждень гальмує когнітивне (пізнавальне) зниження на 12 відсотків! Якщо вам не вистачає часу на приготування страв із лосося - їжте консервований лосось, це так само корисно.
Рекомендації: одну-дві порції по 120-150 грам на тиждень.
Користь яєць
Цільні яйця не тільки багаті протеїном і містять мало калорій, вони багаті і вітаміном Е, омега -3 жирними кислотами і вітамінами. В-вітаміни допомагають запобігати запальні процеси і сприяють розвитку нових мозкових клітин.
Рекомендації: 4 цільних яйця в тиждень.
Користь мигдалю
Подібно жирній рибі, мигдаль багатий омега-3 жирними кислотами, а також антиоксидантами, включаючи вітамін Е. Дослідження виявили, що отримання антиоксидантів з харчових продуктах більш корисно, ніж з добавках.


Найкраще їсти сирий мигдаль, але і в смаженому (вибирайте несолоний) міститься достатня доза омега-3 жирних кислот.
Рекомендації: 30 грамів або приблизно 20 горішків через день або одна-дві чайні ложки мигдалевого масла (теж через день).
Користь темної зелені
Чим темніше колір овочів (наприклад, темно-зелений колір броколі або шпинату), тим більше в них захисних антиоксидантів. Якщо ви не любитель таких овочів, додавайте їх у суп або макарони, щоб замаскувати смак.
Рекомендації: дві порції в день (одна чашка - одна порція).
Користь зеленого чаю та кави
Кофеїн в зеленому чаї та кава попереджає хворобу Альцгеймера. Дослідження показали, що люди, у яких діагностована хвороба Альцгеймера, вживали набагато менше кофеїну, ніж ті, у яких це захворювання не розвинулося. Вчені пояснюють: стимуляція мозку кофеїном активізує мозкову діяльність, блокуючи зростання протеїнів, пов'язаних з підвищеним ризиком хвороби Альцгеймера. Крім того, кава і зелений чай багаті антиоксидантами і поліфенолами, лікувальні властивості яких уповільнюють старіння організм.
Користь фітнесу
Фітнес також важливий для нормального функціонування мозку. Останні дослідження свідчать: щоб зберегти мозок здоровим, необхідна, щонайменше, 15-хвилин фізичної активності в день. Ще краще - 30-хвилинна більшу частину днів тижня.