Для будь-якої жінки придбання шуби - важлива подія. До покупки такого дорогого предмета одягу потрібно підходити з особливою ретельністю. Правильно підібране хутряний виріб буде служити вам не один рік, але для цього потрібно знати, як доглядати за шубою.

Щоб полегшити це завдання, при купівлі шуби звертайте увагу на виробника, хутро, якість. Краще заплатити більше, ніж потім шкодувати про гроші, витрачені даремно.

Догляд за шубою повинен початися з того моменту, як ви принесете її додому. Для неї відразу необхідно виділити місце в шафі, причому його має бути достатньо. Хутряні вироби виглядають добре і довго служать тільки тоді, коли можуть "дихати", тобто необхідно забезпечити достатню циркуляцію повітря, повісивши шубу так, щоб вона не стикалася з іншими речами.

Замислюючись про догляд за шубою, врахуйте , що хутряні вироби дуже добре вбирають запахи, тому ні за яких обставин не зберігайте їх там, де можуть знаходитися речовини з сильним запахом. Зате це властивість хутра можна використовувати з користю. Збризніть улюбленими духами невеликі відрізки тканини і помістіть ці відрізки в кишені і під комір. Шуба буде не тільки мати належний догляд, але і приємний легкий аромат.

Що стосується догляду за шубою в теплу пору року, то для її зберігання потрібно придбати спеціальний чохол. Для зручності використання та догляду придбайте чохол з блискавкою. Чохол допоможе захистити шубу від м'яття, моли і пилу. За відсутності необхідної вентиляції хутро почне ставати ламким і тьмяним, тому вкрай необхідно використовувати чохли з натуральних тканин, а також час від часу діставати шубу для догляду за нею (провітрювання).

Як доглядати за шубою, щоб уберегти її від молі? Важливо не допускати проникнення молі в шафу.


Для цього можна використовувати всілякі засоби для відлякування молі. Пакетики із спеціальним порошком розкладаються по різних кутах шафи. Якщо ви не будете забувати періодично замінювати старі пакетики новими, то моль у вашій шафі чи не з'явиться ніколи.

Крім того для догляду за шубою можна використовувати народні засоби. Давно відомий той факт, що міль не переносить запаху лаванди і тютюну. Але далеко не всім відомо, що молі "не до душі" запах типографської фарби. Тому для боротьби з нею можна використовувати свіжі газети. Набивши зім'ятими газетами рукава шуби, ви не тільки позбавитеся від молі, але і додасте шубі оптимальну для зберігання форму.

Для того щоб зробити догляд за шубою максимально простим, зберігайте її на вішалці. Ніколи не звертайте і не складайте її. Прим'яті хутрі дуже складно повернути первісну форму. При тривалому зберіганні в такому вигляді хутро може почати обламуватися.

У холодну пору року шубу можна просто повісити в шафі, надягаючи її час від часу. Однак врахуйте, щоб уникнути проблем з доглядом за хутром, потрібно надягати її якомога частіше. Звичайно, робити це потрібно в морозну погоду, а не в дощ і сльота. Завдяки цьому хутро довше буде залишатися блискучим і еластичним. Якщо виріб все ж намокли, тоді потрібно якнайшвидше скинути з нього вологу і розвісити на плічки для просушування. Якщо є така можливість, то можна пройтися по хутру щіткою з м'яким ворсом. Сушити шубу потрібно при кімнатній температурі вдалині від опалювальних приладів.

Правильний догляд за шубою дозволить вам зберегти її красу надовго, вона буде гріти і радувати вас не одну зиму.