У цій країні є все, що може зацікавити і завзятого мандрівника, і просто туриста. Тут знаходиться найбільший в світі храмовий комплекс - Ангкор Ват. До того ж, дивовижне різноманіття стародавніх храмів відображає багатство культури Камбоджі. Найбільші шедеври стародавньої цивілізації дбайливо зберігаються в Національному Музеї. Камбоджу омивають води Сіамської затоки, узбережжя зберегло свій первозданний вигляд. Саме звідси відкриваються велич і краса Камбоджі. Слід зазначити, що туристична галузь в цій країні знаходиться в стадії зародження.

І все ж подорож по водній гладі джунглів Камбоджі на моторному човні залишить у вашій душі незабутні враження. Спустошення, причиною якого стали десятиліття воєн і політичної нестабільності, швидко ліквідується. Влада країни зацікавлені в залученні туристів з усього світу, щоб дати їм можливість насолодитися красою ландшафтів Камбоджі, дізнатися про стародавню культуру і багатющому спадщині цієї цивілізації Відвідайте Камбоджу, і ви дізнаєтеся масу нового!

Карта Камбоджі

Кампучія - національне назву Камбоджі. Розташована на півострові Індокитай, вона межує на півночі з Таїландом і Лаосом, а на сході і півдні - з В'єтнамом. Тут, на площі 181040 квадратних кілометрів, є маса річок, озер, лісів, населених дивовижними мешканцями. Площа суші складає 176 520 квадратних кілометрів, водних просторів, куди входять внутрішні озера, водосховища і річки - 4520. Берегова лінія простягається на 443 кілометри. Не надто глибоке тропічне море, води якого рясніють дивними істотами, маса незаселених островів, білий пісок на узбережжі, а також незабутні культурні та історичні пам'ятки - ось те, що приваблює сюди туристів усього світу, які цілий рік відвідують Камбоджу.

Історія Камбоджі

Кхмерська або Ангкорський цивілізація виникла в період з 802 по 1431 рр. н.е. Протягом багатьох століть Камбоджа процвітала і залишалася багатою і могутньою країною. І навіть сьогодні руїни старовинних будівель нагадують туристам про сам славному часу в історії імперії кхмерів. За 40 років тут були побудовані сотні храмів. Найвеличнішими з них і донині вважаються відомі всьому світу Ангкор Ват, побудований в першій половині 12 століття, і Байон - справжні зразки величної цивілізації. Древні свідчення високої культури можна зустріти і в столиці держави Пномпені, і в місті Сіам Ріп.

Зробивши ряд загарбницьких воєн, чами зруйнували цивілізацію Ангкора. У наступні роки спроби вторгнення і захоплення тривали, - кхмери вели війни з тайцями і в'єтнамцями. У 1840-41 роках між В'єтнамом і Тайванем йшла постійна боротьба за владу в Камбоджі. У середині 19 століття в країну прийшли європейські колонізатори, і Камбоджа перейшла під протекторат Франції, в 30-40 роках 20 століття країну окупувала Японія. Але кхмери не припиняли багаторічну боротьбу за власну незалежність. Нарешті в 1991 році внаслідок укладення Паризького мирової угоди був відкритий шлях для встановлення в Камбоджі конституційної монархії. Після декількох років війни Червоних кхмерів, у 1996 році мир і стабільність були відновлені.

Оговтавшись від десятирічної розрухи, сьогодні Камбоджа стрімко відновлює економіку. Особлива увага приділяється туристичній галузі. З метою залучення туристів розробляються і впроваджуються спеціальні урядові програми. Побудований сучасний міжнародний аеропорт, виникла маса готелів і будинків відпочинку, відкриваються нові клуби, кафе і ресторани, іншими словами країна робить все, щоб туристам, що приїхали сюди, відпочивалось максимально комфортно. Крім туризму, активно розвивається швейна промисловість: камбоджійський текстиль експортується в багато країн.

Відпочинок в Камбоджі

Ангкор Ват: Ангкор Ват - це комплекс монументальних архітектурних споруд , розташований на південному заході Камбоджі, зарахований ЮНЕСКО до шедеврів світової спадщини. Храми цього комплексу були побудовані в період 802-1220 н.е. Монумент будувався протягом більше 30 років і одночасно служив усипальницею Сурьявармана II, який вважався втіленням індуїстського бога Вішну. Ангкор Ват займає величезну територію: тут знаходиться кілька сотень храмів, і лише близько сотні вдалося реставрувати, решта все ще продовжують залишатися в заростях тропічних лісів. На кам'яних стінах храмів і палаців можна побачити створені невідомими зодчими скульптурні статуї, що відображають епоху розквіту кхмерської держави. Це зображення людей, тварин, рослин, картини подій того часу - тріумфальні ходи воїнів, битви, придворні церемонії і найрізноманітніші скульптури богів, особливо лики будд. Ангкор прославився не тільки архітектурою, а й видатними для того часу зрошувальними системами з розгалуженою мережею каналів і водосховищ.

Внутрішнє оздоблення храмового комплексу Ангкор Ват рясніє барельєфами. Така скульптурна техніка відома більше 20000 років, зображення відрізняються великою реалістичністю і експресивністю. Картини внутрішнього оздоблення також нагадують про історію і міфах кхмерської цивілізації.

Щоранку тисячі туристів спрямовуються до храмового комплексу, щоб споглядати величне видовище висхідного сонця. З першими сонячними променями на водній гладі каналу, навколишнього храмовий комплекс, виникає відображення п'яти веж центрального храму. Вражає химерна різьблення по каменю. Це видовище туристи згадують із особливим захопленням.

Королівський палац: Королівський палац у Пномпені був побудований близько століття тому. Він служить офіційною резиденцією монарха, його сім'ї, а також місцем для прийому офіційних іноземних делегацій. Тут також проходять придворні церемонії.


Нинішній монарх Камбоджі, Нородом Сіхамоні, мешкає саме тут.

Вхід в Королівський палац прикрашає мініатюра храму Ангкор Ват. Туристам тут неодмінно покажуть Тронний зал, Срібну Пагоду, що виходить в парк на березі річки, Павільйон Чан Чаю та інші пам'ятки, розташовані неподалік. Срібна Пагода знаменита тим, що підлога в ній прикрашений плитками зі срібла. Тут також знаходиться скульптура Смарагдового Будди. Павільйон Чан Чаю являє собою головний вхід в Королівський палац. Тут проходили вистави класичного камбоджійського танцю. Сьогодні це місце проведення багатьох державних церемоній. Щоб обійти весь комплекс, вам знадобиться не менше двох годин. Зауважимо, що в дні національних свят Королівський палац закритий для відвідувачів.

Національний музей: Розташований неподалік від Королівського палацу, Національний музей був побудований в 1917 році. У період невпинних воєн безліч архівів було втрачено або в значній мірі постраждало від розорення. І все ж до наших днів дійшли численні безцінні колекції стародавніх артефактів - археологічні знахідки, предмети культу і шедеври витончених мистецтв, що датуються 6-14 століттями. Колекція Національного музею налічує близько 5000 експонатів. Тут ви побачите величні скульптури, привезені з давніх індуїстських і буддистських храмів. В експозицію включені також старовинні бронзові і порцелянові предмети періоду Фунань і Ченла.

Музей геноциду в Туол: Не надто приємне місце для чутливої натури, Музей геноциду є красномовним свідченням злочинів Червоних кхмерів. Свого часу тут розташовувався центр ув'язнення і жорстоких тортур. Цей музей також знаходиться в Пномпені. Будівля вищого навчального закладу в 1975 році режим Червоних кхмерів перетворив у в'язницю, аудиторії стали камерами, де утримувалися ув'язнені - солдати і прості люди, звинувачені в зраді партії Кхмерів. Перш ніж віддати їх страти - спалення живцем - їх піддавали тортурам. Безжальні лідери Червоних кхмерів віддавали накази перед стратою фотографувати жертв. Ці знімки сьогодні представлені в експозиції музею.

Ват Пном: Храм на пагорбі в самому центрі Пномпеня. Місцеві жителі приходять сюди, щоб помолитися про своїх близьких, попросити для них доброї долі. Храм був побудований близько 1373 На початку 20 століття на руїнах старого храму був зведений новий. Піднявшись на вершину пагорба, туристи мають змогу милуватися прекрасними краєвидами міста, що лежить в долині.

Священний заповідник Пном Тамао: Територія цього Національного заповідника охороняється державою. Він знаходиться в 20 милях від Пномпеня. Тут, у заповіднику, розташований Національний зоопарк. Сюди часто привозять тварин, конфіскованих у контрабандистів або поранених браконьєрами.

Узбережжя Камбоджі

Сіхануквілль - головне місце відпочинку на узбережжі Камбоджі, відоме також під назвою Кампонгсом. Він розташований на півдні країни, в тайському затоці. Його берег - це суцільні пляжі з дивовижними назвами, обладнані в національному стилі або в дусі відомих всьому світу пляжів. Серед них найбільш популярними у туристів вважаються Вікторія Біч, Індепенденс Біч, Гаваї Біч та інші. Міжнародний аеропорт знаходиться саме тут, в Сіхануквілле. До аеропорту можна дістатися машиною або автобусом.

Тут є як кам'янисті, так і піщані пляжі. Можна купатися, засмагати, займатися дайвінгом, ловити рибу, для бажаючих влаштовуються екскурсії на прилеглі острови - всякий, хто відпочиває тут, знайде собі заняття до душі. Багато туристів піднімаються на пагорби, розташовані позаду пляжів і фотографують мальовничі невеликі острівці, що притулилися майже біля берега. Пересуватися по місту дуже зручно, більшість туристів воліють піші прогулянки. Можна скористатися таксі-Мотобайк або спеціальної смішний візком, званої тук-тук.

Відпочинок в Камбоджі не обмежується тільки відвідуванням визначних пам'яток, оглядом стародавніх статуй, пляжами і відвідуванням Національного зоопарку. Допитливим туристам обов'язково сподобаються сучасні розважальні центри, особливо в передмістях Пномпеня. Їм неодмінно захочеться придбати місцеві сувеніри ручної роботи, а також скуштувати страви національної камбоджійської кухні.

Деякі бари і казино в окремих регіонах Камбоджі відкриті навіть удень. Нічне життя тут починається приблизно о пів на одинадцяту. Радимо відвідати виступи джазових музикантів та вокалістів, дискотеки, боулінг-клуби, бари, кінотеатри. Іншими словами, Камбоджа готова надати відпочинок, який припаде до душі самому вимогливому туристу.

Авіапереліт до Камбоджі

В Камбоджу вас доставлять лайнери Королівських Авіаліній Камбоджі, В'єтнамських авіаліній, Авіаліній Тайваню, Бангкока, Лаосу - встановлено повідомлення практично з усіма центрами світу. Можна зробити прямий переліт до столиці Камбоджі, Пномпень, з Бангкока, Ханоя, Хошиміну, Гонконгу, Куала Лумпура і Сінгапуру. Широко розвивається мережа внутрішніх авіаліній між містами Сіам Ріп, Баттамбанг, Раттанакірі і Мондулкірі, що дозволяє заощадити час і зробити подорож максимально комфортабельним.

Готелі Камбоджі

В Камбоджу можна прилетіти як самостійно, так і в складі групи. Тут можна зняти цілком пристойний номер в готелі, він обійдеться недорого. Є й шикарні готелі - чотирьох- і п'ятизіркові, вони відповідають високим вимогам обслуговування. Крім того, існують крихітні будинки відпочинку, зручні майже по-домашньому. До послуг туристів все, що може запропонувати сучасний сервіс - тут дбають про те, щоб у всіх відвідали Камбоджу залишилися тільки найтепліші спогади.