Що вам потрібно: дві вінілові платівки, компакт-диск, два програвача, два картриджа (з голками), дві деки для CD (або одна подвійна дека для CD), одне мікшерний пристрій, навушники, підсилювач та пасивні монітори, або монітори з вбудованим підсилювачем (або високоякісний аудіо центр, з яким можна з'єднати ваш мікшер).

Перегляньте огляди устаткування і рекламу в музичних журналах і web-сайтах. Спробуйте обладнання інших людей і поговоріть з ким тільки можливо про те, що добре і що не надто. Магазини з продажу обладнання для DJ повинні бути досить корисними; запитайте дозволу відтворити свої платівки і не вірте всьому, що вони говорять:).

Прямий привід.

Програвачі вінілових платівок з прямим приводом є єдиним варіантом, який слід використовувати. Не купуйте програвачі сушіння, в них використовуються гумові ремені і вони жахливі для мікшування.

Відповідний крутний момент.

Крутний момент визначає потужність обертання. Помістіть пластинку і сліпмат на програвач, який хочете купити. Чи можете ви утримати пластинку в нерухомому стані при обертанні? Якщо програвач сильно сповільнюється, то двигун дуже слабкий.

Управління висотою тону (пітч-контроль).

Стійка швидкість і надійне управління висотою тону істотні для мікшування . Наскільки хороша настройка? Наскільки плавно рухається фейдер пітч-контролю? Скільки часу потрібно програвачу для того, щоб набрати швидкість?

Міцна конструкція.

Вам потрібно важкий, стабільний програвач. Легкий програвач або хиткий тонарм змусять детонувати ваші пластинки від вібрації на танполе.

Чому програвачі фірми Vestax і Technics?

Концертний піаніст очікує отримати рояль фірми Stein way , Ді-джей - обладнання фірми Vestax і Technics. Незважаючи на героїчну конкуренцію між цими двома брендами, програвачі платівок Vestax, котрі сьогодні вибирають самі просунуті діджеї та артисти (наприклад Carl Cox і Moby), несуть в собі самі унікальні досягнення, які копіюють сторонні бренди, а класичні вертушки Technics SL-1200 залишаються промисловим класичним стандартом (модифікація 1210 є тією ж моделлю в чорному кольорі)., вони є простими та елегантними машинами, які справляються зі своєю роботою. Єдиним їх недоліком є те, що управління висотою тону може коливатися, коли він близький до нуля, але у версії MK 5G цей недолік був, нарешті, усунутий.
Звичайно, вони дорогі пара таких програвачів коштує близько 1200 $, але вони володіють зберігається цінністю повторного продажу, якщо ви зміните своє рішення стати ді-джеєм.

Про бюджет.

Якщо ви купите дійсно дешеві деки, ви просто не отримаєте необхідного ефекту. Якщо ви дійсно стикаєтеся з матеріальними труднощами, ви повинні витратити як мінімум 700 $. За 700 $ ви придбаєте досить пристойну пару вінілових програвачів.

Нагадуємо вам, що навчання на дешевих деках подібно грі в футбол босоніж. Коли, нарешті, у вас буде пара пристойних бутсів, то раптово гра стане набагато легше.

Набір пристроїв.

Більшість магазинів з продажу обладнання для DJ рекламують комплекти все в одній коробці з програвачів, мікшера, картриджів і навушників. Якщо ви задоволені деками і мікшером, то вони зазвичай володіють відповідними якостями, але ніколи не опускайтеся нижче 1000 $ і не розглядайте навушники і картриджі як основні компоненти. Тим не менш, уникайте комплектів все в одній коробці - вони є іграшками для немовлят.

Який мікшер вибрати? Мікшер сприймає музику від двох або більше джерел та мікшує її разом. Крім того, він дозволяє вам прослуховувати незалежно одну пластинку, тоді як всі інші будуть слухати іншу.

За умови, що мікшер має основні органи управління і два канали (і входи/виходи, які вам потрібні для вашої системи ), ви можете навчитися мікшувати з найдешевшим мікшером. Дорогі моделі просто дадуть вам кращу якість звуку, більш точне управління, високу надійність і довгу експлуатацію. Легко знайти старі мікшери, оскільки завжди є людина, яка оновлює своє обладнання.

Додаткові функції мікшерів.

Наявність декількох каналів.
Велика кількість каналів дозволяє вам мікшувати більше число джерел звуку програвач компакт-дисків, семплер, комп'ютер, можливо, три вінілових програвача Більшість мікшерів має, принаймні, чотири входи, навіть в тому випадку, якщо у них тільки два канали .

Вхід для мікрофона.
Ви можете приєднувати мікрофон до більшості мікшерів. Деякі мають окремий регулятор гучності; інші автоматично вводять його в один зі своїх каналів.

Ізолятори частот. Бувають у вигляді тумблерів - повністю вимикають низькі, середні і високі частоти, і у вигляді поворотних ізоляторів - дозволяють вам поступово збільшувати або зменшувати кожну з цих частот. Багато мікшери мають обидва види ізоляторів. При виборі стежте за тим, щоб ізолятори без зачіпали сусідні частоти і вирізали тільки свій діапазон. Як правило в дешевих мікшерах ви цього не зустрінете.

Розділення сигналу. Дає можливість чути два канали у ваших навушниках, кожен з яких припадає на одне вухо. Функція дуже корисна, якщо у вас немає моніторів у вигляді колонок.

Високоякісні кросфейдера.
кросфейдера на DJ мікшері страждає від поганого поводження в мільйон разів більше, ніж на режисерських мікшерах , тому його якість має бути дуже високим.

Вихідний сигнал на монітор.
Цей сигнал регулює гучність мониторного динаміка.

Призначення кросфейдера . Функція дозволяє вам вибрати, який з двох каналів буде мікшувати кроссфейдер.

Регулювання кривої кросфейдера. Деякі мікшери мають різні значення (установки), що визначають, як швидко канал досягне повної гучності, коли ви переміщаєте кросфейдера. Цей процес можна зобразити у вигляді кривих.

Посил/повернення ефектів.
Припустимо, ви використовуєте зовнішні пристрої ефектів (реверберація, луна, затримка, семплер). Ви відправляєте на них сигнал і даєте можливість пристрою, обробити його і повернути спотворений і мутований сигнал назад на мікшер. Деякі мікшери мають таку функцію на кожному каналі і встречются навіть такі мікшери, де на один канал можна обробляти по два пристрої ефектів.

понораму.
Дозволяє вам направити сигнал з лівого в правий динамік, при цьому функція зберігає басовий тон постійним в обох динаміках, але змінює частоти середнього та високого діапазону частот.

Лічильники бітів (BPM).
Вони відображають цифровий темп записи в тактах за хвилину.


Намагайтеся уникати подібних лічильників, в іншому випадку ви звикнете до них і перестанете чути темп самостійно.

Вбудовані ефекти.
Функція дозволяє обробляти сигнал вбудованим ефектором, додаючи відлуння, реверберацію або інші подібні речі. Якщо у вас дозволяє бюджет, придбайте зовнішній високоякісний ефектор і мікшер з функцією посил/повернення.

Вбудовані семплери. Вони дозволяють вам записувати уривок треку і закільцювати його. Про вбудовані семплери можна сказати те ж саме що й про вбудовані Ефектори.

Які програвачі компакт-дисків (CD) вибрати?
Все більша кількість молоді починає свою кар'єру ді-джея з компакт-дисків, тому що знаходження музичного матеріалу подібним чином може бути набагато дешевше в порівнянні з вініловими платівками.

Хороші подвійні CD програвачі стоять, як мінімум, близько 700-800 $, але поодинокі деки забезпечують вам найбільшу гнучкість для майбутнього зростання (т .е. якщо ви хочете перейти на вінілові платівки, але ще продовжуєте відтворювати компакт-диски). Пристойні одинарні деки коштують близько 500 $ і вище, але деякі ви можете знайти всього лише за 300 $.

Що слід шукати.
Основні відмінності полягають в контролі над мітками, налаштуванні питч-контролю, додаткові функції (наприклад, Loop і ефекти) і, звичайно ж, в якості звуку. Іншу основну річ, яку треба шукати в CD-програвачах, це швидкість миттєвого старту.

Огляньте основні органи управління до покупки CD-деки і ніколи не купуйте деку без джог-диска або спеціального джойстика без них набагато важче працювати .

Програвачі компакт-дисків Pioneer давно завоевоевалі репутацію як найбільш надійні та інноваційні пристрої. Багато хто визнає їх монополістами на ринку CD-програвачів для DJ і ви зустрінете їх практично в кожному клубі.

Іншою поширеною маркою є Denon і ви знайдете ці деки в багатьох клубах.

Картриджі та голки. Голка або вдає із себе гострий алмаз, який ковзає уздовж жолобка вінілової платівки і вібрує на його крихітних опуклостях. Картридж перетворює ці вібрації в електричні сигнали, які перетворюються на музику :). Ви можете витратити тисячі на придбання картриджів. Першокласні моделі є чудесами чутливості і дорожнечі. Однак під час свого сету вам потрібен трудяга, який не буде вискакувати з канавки вінілової платівки. Навіть найкращі картриджі для ді-джеїв є компромісом між масивністю і якістю звуку.

Магазин може запропонувати деякі базові картриджі безкоштовно (не забудьте попросити), але вони можуть спробувати змусити вас витратити більше грошей на покупку картриджів високої якості і будуть праві. Базові картриджі йдуть за ціною 50 $ за пару. Хороші коштують близько 160 $ за пару, а кращі 240 $ кожен. Очевидно, вам буде потрібно пара картриджів.

Картриджі продаються разом з голкою.
Коли голка починає зношуватися, ви повинні замінити саме її. Нові голки стоять трохи менше половини вартості повного картриджа.

Початківці. Якщо ви тільки починаєте свою кар'єру, придбайте базові картриджі, наприклад, Stanton 500 AL. Вони досить міцні і, будучи незграбним новачком, немає сенсу витрачати більше. Якщо ви цінуєте якість, придивіться до недорогого Ortofon серії OM Pro.

Особливості картриджів. Якщо ви любитель скретча, придбайте картридж з голкою, яка має сферичну заточку алмазу. Сферичні голки дають кращу супровід (вони не так легко вистрибують), проте вони злегка гірше звучать, але менше зношують ваші пластинки.

Еліптична голка.
Якщо ваш стиль не залежить від хіп-хопу, то вам краще використовувати голку з еліптичною заточуванням алмазу. Вона не буде йти по доріжці так надійно, але якість звуку буде краще.

Навушники.
Ді-джей завжди має свої навушники і в процесі роботи вони є питанням життя і смерті. У себе вдома ви можете використовувати другосортні навушники, але коли ви працюєте в клубі, ви повинні мати можливість чути все, крім музики на танцполі. Відмінні навушники будуть коштувати вам близько 180 $, хороші навушники коштують близько 100 $. Що-небудь більш дешеве буде компромісом, призначеним тільки для спальні у себе вдома.

Крім того, від дешевих навушників ви можете оглухнути, в прямому сенсі цього слова.

Зручні і міцні. Оскільки навушники будуть на вашій голові протягом багатьох годин, придбайте легкі навушники з м'якою подушкою і з довгим товстим шнуром.

Хороший звук
Ви повинні придбати навушники, які відтворюють гучну і виразну музику. Вони повинні володіти шірокочастотной характеристикою (від 5 до 30 000 Гц в ідеалі) повним набором високих і низьких частот і високим рівнем звукового тиску вони повинні відтворювати гучний звук без спотворення.

Імпеданс (опір).
Імпеданс є мірою того, наскільки важко пробитися електричному струму через що-небудь. Ваші навушники повинні відповідати (приблизно) виходу вашого мікшера.

Сліпмати. Видаліть гумові підкладки (якщо вони є) на своїх програвачах і замініть їх на сліпмати круглі повстяні підкладки, які розташовуються під платівкою і дозволяють їй ковзати.

Вони є найдешевшим, але вирішальним елементом обладнання. Тепер ви можете нерухомо утримувати пластинку, в той час як внизу обертається опорний диск. Відпустіть її, і вона відразу почне обертатися.

Слімпати подібні майкам, тому передбачений великий вибір дизайну. Однак найбільш практичними є плоскі сліпмати, оскільки наявність дуже великого обсягу друку може викликати недолік ковзання або навіть зіпсувати ваші пластинки.

Скретчовим ді-джеям потрібні самі слизькі сліпмати для того, щоб можна було швидко провернути пластинку туди і назад вони часто використовують лист глянцевого паперу для збільшення ковзання; в крайньому випадку, можна використовувати внутрішній конверт платівки.