Високоякісні штучні діаманти - це вдалий спосіб заощадити до 80 доларів на карате: вартість таких виробів не зростає залежно від числа каратів. Приміром, однокаратний штучний діамант коштує близько 80 доларів, а діамант у три карати - 240 доларів. У той же час видобутий діамант в 1 карат оцінюють в 3000 доларів, при цьому камінь в 3 карата вже коштує близько 45 тисяч доларів.

Іншими словами, здобуті камені цінуються набагато вище, а в усьому іншому штучні їм не поступаються . Зіставлення ціни викликає подив у покупця. Реальність же така, що виробництво діамантів передбачає деякі "витівки", а продаж здобутих каменів завжди пов'язана з брудними аферами. Ми пропонуємо вашій увазі самі підступні види шахрайства у справі продажу діамантів.

Якість. Ювелір запевняє вас у тому, що продає вам біло-блакитний діамант. Це старий трюк. Продавець намагається переконати вас у тому, що якість каменю дуже високо, насправді він вас обманює. Блакитне світіння каменю визначається при природному освітленні, при сонячному світлі такої безбарвний камінь буде виглядати як би маслянистим або матово-молочним, це значно знижує його вартість.

Освітлення. При яскравому світлі все здобуті камені виглядають краще. Безперечно, всякий ювелір намагається піднести свої камені в найкращому світлі, однак існує ряд трюків з освітленням, про які ви як покупець повинні знати. Деякі лампи мають досить сильний блакитний компонент, завдяки якому жовтуваті камені виглядають білими. Часто для обману використовуються лампи з ультрафіолетовим компонентом, у світлі яких більшість діамантів виблискують відтінками блакитного. Це означає, що й не надто якісні камені здадуться вам чудовими.

Сорт. Ювелір вдається до обману, підвищуючи сортність каменю. Згідно з вимогами, продавець повинен бути абсолютно точним, коли мова йде про сортності, чистоті і кольорі каменю. Похибка може становити не більше одиниці. Тому нечесні ювеліри підвищують ці показники як раз на одиницю. Саме в такому випадку покупець переплачує навіть тоді, коли йдеться про високоякісному камені в 1 карат. Наприклад, ви купуєте камінь в 1 карат, колір F, чистота VS1 за 6500 доларів. Однак віддавши його на експертизу в спеціальну лабораторію, наприклад в GIA, ви з подивом виявите, що придбали діамант кольору G, чистоти VS2, який насправді коштує 5500 доларів. Це означає, що ви переплатили близько тисячі.

Вага. На ярлику сказано, що перед вами камінь в? карата, ювелірам дозволено округляти вагу. Такий камінь насправді може важити між 0,69 і 0,81 карата. Переплата складе досить велику суму, оскільки ціна залежить від ваги.


Отже, насправді ваш камінь важить 0,69 карата, має колір G, чистоту vs2, і коштує 2100 доларів. Але платите ви 3000 доларів за камінь в 0,75 карата. Переплата складає 900 доларів.

Трюк з лазерним висвердлюванням. Ювеліри вдаються до лазерного висвердлюванню, коли необхідно випалити темні плями. Кожен третій діамант у США піддається лазерному висвердлюванню. За допомогою лазера в товщі каменю робиться маленький отвір, і дефекти - маленькі чорні включення - випалюються. Внаслідок цього трюку діамант стає більш крихким і може розсипатися від не надто сильного удару. Більшість ювелірів продають діаманти, які зазнали такій обробці, набагато дешевше.

Маскування дефектів. Всякий ювелір сховає дефект під оправу, якщо тільки це можливо. У багатьох випадках у виробі, особливо в кільці, чистота I1 перетвориться на VS2. Структурні дефекти, наприклад, волосні тріщини або шаруватість, виникають в процесі установки каменю в оправу (це відбувається під тиском).

Трюк із заповненням тріщин. Це нова технологія, що дозволяє зробити дефекти непомітними неозброєному оку. Кілька років тому цей метод був запатентований: тріщину в діаманті заповнюють розплавленою масою. Більшість покупців не знайоме з такою технологією. Внаслідок її застосування камінь також стає крихким. Вартість таких діамантів, зрозуміло, повинна бути помірною у порівнянні з каменями, що не обробленими цим способом. Проте насправді недобросовісні ювеліри примудряються продавати їх навіть дорожче, ніж камені без вад.

Хімічне колорирование. Капелька фарби робить свою справу. Маленька точка блакитного або рожевого кольору ставиться в самому затишному місці, зазвичай знаходиться в оправі. Вона непомітна, однак надає всьому каменю потрібний колір, наприклад, жовтий. І якщо камінь не надто високої якості, він буде виглядати, завдяки такій виверту, як чистісінької води безбарвний діамант.

Штучні, тобто синтетичні діаманти виробляються в лабораторіях, в умовах жорсткого контролю. І якщо щось і викликає сумніви в таких каменях, так це їх бездоганність і довершеність. А оскільки всі здобуті діаманти мають вади, досвідчений ювелір завжди може визначити походження каменю. Враховуючи той факт, що штучні камені неозброєним оком неможливо відрізнити від добутих, любителям коштовностей не слід нехтувати можливістю заощадити. Потрібно тільки підходити до цього питання з обережністю, знаючи, на які хитрощі здатні недобросовісні продавці. Нехай придбання дорогоцінних каменів стане для вас задоволенням і дозволить до того ж уберегти себе від зайвих витрат!