Звичайно починається так: увидил гармошку, сподобалася, купив. Буду описувати на власних прикладах.

Хтось купує першу гармошку за кольором, хтось за розміром. Моя перша гармошка була CASS Bandmaster тремоло, з двома рядами по 12 дірок. Розмір гармошки був як у диатоники. Мене привабив маленький розмір і велика кількість дірок.

Пошукавши інструкції по грі на подібній гармошці в інтернеті я зрозумів, що купив не те що мені потрібно.

Наступна моя гармошка була CASS Country Western. Десятідирочная діатоніка.

Все-б добре, якби не навчальне відео Джона Гіндіка в Поторій він все приклади демонстіровал на С гармошці з ладом, відмінним від моєї (потім виявилося, що моя в налаштуванні Country і у всі ноти на дірках зміщені вправо на дві дірки).

Нарешті я зрозумів, що мені потрібна диатонической блюзова гармошка в ключі С (maj).

Але, не треба сподіватися, що куплена вами перша або другий або навіть третій гармошка вас повністю удавлетворіт.


Ви будите в постійному пошуку, поки не знайдете (УВАГА!) Найкращу ДЛЯ СЕБЕ гармошку. Ви будите пробувати різні фірми, потім різні моделі цієї фірми, потім повернетеся знову до іншого бренду .. і нарешті виберете її. Але її вибір не буде залежати ні від її форми, кольору або звуку, а тільки від того, наскільки ВАМ вона підходить за формою, кольором і звуку.

За цим всі суперечки про вибір гармошки я для себе вже вирішив . Кожен вибирає своє.

Я, наприклад, зупинив свій вибір на Golden Melody. Мені вони здаються дзвінкими, чуйними і "гнучкими". Вони "жужжжуат" і мені це подобається

А плюси і мінуси інших гармошок я оскаржувати не буду, поки я не навчуся, наприклад, дихати також, як мій опонент по спору.

Особисто я раджу спробувати все гармошки і вибрати собі ту, яка більше підходить і зручна саме вам, а не ту, яку рекомендує придбати, наприклад, Стів Бекер: -)

Grey Wolf