Більшість з нас носить штучно вирощені перли. Він з'явився завдяки людям, які вставляють намистинку або який-небудь інший предмет в раковину устриці або раковину молюска. В раковині молюска чужорідний предмет покривається перламутром, тобто патиною, яка надає перлам його незвичайний зовнішній вигляд.

Глибина покриття перламутром залежить від типу чужорідного тіла, води, в якій воно знаходиться, і від того, наскільки довго воно залишається в раковині молюска. Зі збільшенням товщини шару перламутру поліпшується якість перлів, і він стає більш довговічним.

Як доглядати за перлами

Навіть штучно вирощені перли з товстим шаром перламутру більш крихкий , ніж всі інші дорогоцінні камені, тому ви повинні ретельно доглядати за ним, щоб підтримувати його в хорошому стані.

Перли буде залишатися чистим, якщо ви будете надягати його після того, як зробили макіяж і скористалися парфумом.

Обов'язково знімайте кільця з перлами перед тим, як користуватися кремом для рук або тіла.

Знявши перли, протріть його м'яким шматочком тканини.

Тканина можна намочити або залишити сухою. Якщо ж ви протираєте перли мокрою тканиною, дайте йому висохнути перед тим, як покласти його на місце.

Брудний перли можна почистити мильним розчином (спробуйте використовувати Ivory Flakes)

Ніколи не чистите перли розчином, що містить аміак, або ж сильнодіючим миючим засобом.

Не чистіть перли в ультразвукової очисної машини.

Не використовуйте абразивні очисники або ж абразивну полотно для очищення перлів.


І перші, і другі можуть стерти шар перламутру, і залишити вам просту намистинку.

Де зберігати перли

Не зберігайте перли разом з іншими коштовностями, тому що перли можна легко подряпати, якщо потерти металом або яким-небудь іншим коштовним каменем. У своїй скриньці для коштовностей знайдіть спеціальне відділення для перлів, або ж зберігайте його в м'якій сумочці, зробленої із замші або будь-який інший неабразівной тканини.

Витончені намиста з перлів потрібно періодично нанизувати заново, щоб бути впевненим, що шовкова або нейлонова нитка, на яку нанизаний перли, ще досить міцна.

А чи знаєте ви, що ціна справжнього перлів залежить від загальної маси каратів в ньому, в той час як ціна штучно вирощеного перлів - від його розміру в міліметрах?