Яку гармоніку краще купити початківцю?

Це, звичайно, залежить повністю від того, що ви хочете робити. Якщо ви стерпно розбираєтеся в музиці і хочете грати джаз або класичну музику, хроматична гармоніка - ймовірно, кращий вибір. Якщо ви бажаєте грати блюз або фолк музику або щось подібне, краще взяти діатоніку.

Для блюзу не слід брати тремоло- або октавну гармоніку, так як на них ви не отримаєте повнокровних BEND нот, необхідних у блюзі .

Аккордовая- і бас-гармоніки більш спеціалізовані. Качествениие гармоніки за середніми цінами - Hohner Chromonica (хроматична), Hohner Marine Band і Special 20 і Tombo Lee Oskar (діатонічна) - BB

гармоніки якій тональності краще купити?

диатонической гармоніки випускаються принаймні в 12 різних тональностях, які відповідають усім нотах хроматичної шкали, деякі тональності дублюються на октаву вище або нижче.


Деякі тональності настройки більш використовувані ніж інші. Хороший стартовий набір - "C", "G", "A" і "D", особливо якщо ви граєте з гітаристом, які віддають перевагу відкриті акорди. Якщо ви більш схильні грати з духовими інструментами, бемольні тональності більш кращі, а саме "F", "Bb", "Eb" або "Ab". Якщо ви освоїли гру в різних ~ позиціях ~ (див. Нижче), вирішення питання ~ яку тональність вибрати ~ стане більш легким.

Хроматичні гармоніки зазвичай випускаються в "C" і "G" настройках. Деякі доступні в "Eb" та інших тональностях. Так як будь-яка нота доступна на хроматичних гармоніках, і так як вони зазвичай використовуються як інструменти для виконання мелодій (без акордів), позиційна гра в будь-якій тональності - набагато більш загальний випадок ніж на діатоніці. Звідси і менша потреба в такому багатому наборі різних тональностей налаштування як для диатоники (серед інших причин). - HA.