Мадагаскар - четвертий за розміром острів на нашій планеті. Оточений з золотистим піском, у своїх внутрішніх районах він відрізняється великим природним розмаїттям. Тут є і вкриті травою плато, і непрохідні ліси, і вулкани. Острів відокремився він африканського материка близько 165 мільйонів років тому, тому його флора і фауна в чому унікальні.

Згідно з місцевою легендою, острів був вперше заселений білими карликами вазімба. Останніх (якщо вони взагалі коли-небудь існували) змінили полінезійці, приплили з островів малайско-індонезійського архіпелагу приблизно в VI столітті н.е. До IX століття Мадагаскар став одним з найбільших центрів торгівлі в Індійському океані. Численні руїни вказують на значну присутність арабів на острові в цей час. Пізніше, острів був заселений народами банту, що припливли зі Східної Африки, а в XVII столітті до острова добрались і європейці.

Транспорт

Місцеві авіалінії обслуговують 29 аеропортів країни. Відстані на острові досить великі, а стан доріг залишає бажати кращого, так що внутрішні перельоти - можливо, кращий спосіб подорожувати по країні. З іншого боку, дороги, (зокрема, з Антананаріву в Туліара) дуже мальовничі. Було б нерозумно зовсім залишити їх осторонь.

Коли поїхати?

Вирушаючи на Мадагаскар, клімат варто брати до уваги. Він тут різноманітний: від дуже вологого тропічного на сході до сухого напівпустельного на півдні.


У південних долинах вологий сезон триває з грудня по березень. У цю пору року багато районів острова виявляються недоступні. Кращий час для спостереження за місцевою природою - з серпня по листопад.

Візи

Усім приїжджають на Мадагаскар необхідні візи. Їх можна отримати за відразу по прибуття в міжнародний аеропорт Івате, або звернутися в посольство.

Валюта

Місцева грошова одиниця - мадагаскарський. 2100 аріарі дорівнюють одному долару США.

Грошові операції

Кредитні картки в місцевих готелях в основному не приймають. Обслуговування Mastercard немає взагалі. Так що беріть з собою готівку в доларах або в євро. Валюту можна обміняти в аеропорту, малагасійських банках і деяких готелях. Малагасійська валюту заборонено вивозити з країни, а зворотний обмін можливий лише насилу. Будьте уважні.

Здоров'я

Мадагаскар - малярійний район. Уникайте укусів комах, носіть одяг з довгими рукавами і віддавайте перевагу штани шортів або спідниць. Рекомендується також пити профілактичні засоби.

Присутній в країні і холера, так що не пийте неочищену воду. Вода в пляшках продається всюди в країні.

Мова

Основна мова країни - малагасійська. Офіційний - французька. Англійським користуються рідко. Якщо ви не говорите по-французьки, то краще захопіть з собою розмовник.