Осінь - пора листопаду, золотисто-жовтих барв і різноманітних виробів з листя. Так, саме з опалого листя можна зробити безліч цікавих речей, які прикрашатимуть ваш домашній інтер'єр. У цій статті ми розповімо вам про те, які ж вироби можна зробити з опалого листя.

Аплікація з листя

Звичайно в осінній період в школах всі діти роблять вироби з опалого листя - аплікації. Найчастіше такі завдання задають додому, і ваша дитина приходить до вас з проханням про допомогу. Зробити таку саморобку можна дуже просто, для цього необхідно використовувати свою уяву, клей і папір. Тільки для початку, загляньте в найближчу посадку і зберіть красиві, різнобарвні листя, які будуть вам що-небудь нагадувати за формою. Ну а інше можна і домалювати фломастерами і олівцями. До речі, ще з них можна зробити гарний малюнок або доповнити аплікацію. Беремо листочки різних розмірів і форм і підкладаємо їх під альбомний аркуш, потім акуратно заштриховувати кольоровим олівцем поверхню паперу над ними. Після таких дій на альбомному аркуші проявляться контури листочків, і створиться красива картинка, яка зможе ідеально доповнити вашу аплікацію.

Шоколадні листочки

Ви хочете оригінально прикрасити торт або морожене? Незабутньо і по-особливому красиво виглядатимуть шоколадні листочки. Зробити їх дуже просто, беремо яблуневі, смородинові або тополині листя і ретельно їх промиваємо. Розтоплюємо шоколад, зробити це можна на водяній бані, і пензликом наносимо його на поверхню листка з одного боку. Не слід класти дуже товстий шар шоколаду, але й просвечивающимся він теж не повинен бути. Далі, листя з шоколадом кладемо на тарілку і ставимо в морозильник.


Приблизно, через півгодини шоколад повинен застигнути і його можна діставати. Останнє, що потрібно зробити, це акуратно відокремити листя від шоколаду і все, красива прикраса до вашого десерту готово.

Фоторамка з листя

Зберегти спогади про осінь можна не тільки за допомогою фотографій, а й рамки для них, прикрашеної осіннім листям. Зробити таку рамочку легко і просто, для початку вибираємо найкрасивіші листя і просушують їх гарячою праскою. Саму рамку можна зробити з щільного картону, вирізавши віконце для фото. До речі, віконце за розмірами має бути трохи менше фотографії, щоб вона не випадала. І тепер, найголовніше, що потрібно зробити - це перед наклеюванням листя на картон, їх необхідно на кілька секунд опустити в дуже гарячу воду. Після цього процесу лист ставати м'яким і його легко буде обернути навколо рамки і наклеїти за допомогою звичайного ПВА клею. Отже, на лист з одного боку наносимо клей, прикладаємо його до картонної рамці, розгладжуємо і загортаємо краю на зворотний бік. Шляхом ось таких нескладних маніпуляцій покриваємо всю площу рамки і кладемо її під прес. Після висихання рамки із зворотного боку необхідно наклеїти ще один лист картону з віконцем для фото (П-подібної прорізом). Робимо кріплення, щоб рамку можна було поставити або повісити, і покриваємо передню сторону з листям матовим лаком. Робити це найкраще на відкритому повітрі і не заносити в будинок, поки лак не висохне.

Ось ми і розповіли вам кілька ідей виробів, які можна зробити з листя. Ви, головне, при виготовленні таких виробів підключайте фантазію, і вона підкаже вам безліч інших цікавих способів використання опалого листя.