У кожної жінки в гардеробі є вовняні речі - вони затишні, гарні і часто найулюбленіші. Але, догляд за ними вимагає особливої уваги, тому що в разі не правильної прання та чистки вони втратять свою форму і красивий вигляд. Вовняні речі рекомендується не прати самої, а віддавати в пральню. Але, якщо такої можливості немає, і ви все-таки вирішили прати і чистити самостійно, то прочитайте декілька порад, які допоможуть зберегти форму і колір коханому вовняний светр.

Перед тим, як ви почнете прати вовняну річ, уважно вивчіть всі бирки, які на ній є. Вони допоможуть вам вибрати правильні умови прання.

Як прати вовняну річ руками

Якщо ви вирішили прати вовняний светр або кофточку руками, то в цьому випадку слід використовувати спеціальний порошок без біодобавок. Перед тим, як ви почнете прати, виверніть річ навиворіт, порошок не рекомендується сипати зверху, краще висипати його в воду і збити до піни. Светр або інша річ, яку ви вирішили попрати, не слід тримати довго в воді, інакше він втратить форму. Вода повинна бути не більше 30 ° С, шерсть не любить як гарячу так і холодну воду, при таких температурах пряжа втрачає свою еластичність. Випрані светр не рекомендується сильно вичавлювати, слід легенько віджати воду і покласти сушитися на сушилку або стіл, попередньо підстеливши махровий рушник.

Стираємо вовняні речі в машинці

Вовняні речі також можна прати в машинці.


Для цього необхідно вивернути джемпер навиворіт, вибрати делікатний режим прання або режим прання вовни. Температура, як і при ручному пранні, повинна бути 30 ° С, також рекомендується використовувати спеціальний порошок і рідкі добавки для вовни. Віджим слід поставити мінімальний, щоб річ не загубила свою форму.

Кілька корисних порад прання вовняних речей:

- речі з мохеру або ангоркі можна прати шампунем, вони тоді будуть м'якше. Але після такої прання доведеться довго їх виполіскувати;

- шматки бруду з вовняних речей простіше видаляти, коли вони висохнуть, а потім просто вичистити їх щіткою;

- якщо на вовняний кофті є петлі , перед тим, як будете прати, замітає їх, щоб вони не втратили форму.

Якщо після прання улюблена річ трохи села, то це можна виправити під час прасування. Вовняні речі можна гладити тільки через тканину і нагрівати праска до температури, зазначеної на бирці вироби. Отже, для того, щоб витягнути улюблений вовняний светр, необхідно скропити його водою і гладити через вологу тканину, витягаючи ті місця, де він сів. Не забудьте досушити светр, інакше він знову втратить свій розмір.