Одне мудре і всім відомий вислів свідчить про те, що всі нещасливі люди однаково нещасні, але кожен щасливий людина щаслива по-своєму. ..

Британські психологи зробили спробу знайти якісь спільні риси, що свідчать про те, в якому стані - щастя чи смутку - знаходиться людина. В результаті ними було встановлено наступне: ті люди, які повністю задоволені власним життям, вільний час воліють проводити за читанням, в той час як їх більш нещасні побратими знаходять розраду в перегляді телевізора.

До такого висновку вчені прийшли по підсумками аналізу даних соціологічних опитувань, проведених протягом останніх тридцяти років. За цей період в анкетуванні взяли участь більше 30 тисяч чоловік, що належать до різних соціальних прошарків і віковими категоріями. Всім респондентам необхідно було відповісти на питання про те, як вони вважають за краще проводити вільний час, а також оцінити при цьому свій душевний стан і настрій.

Отримані відомості показали, що найбільшою соціальною активністю відрізняються щасливі люди.


Вони більше спілкуються з оточуючими, відвідують різні громадські заходи, а також розбавляють своє дозвілля читанням літератури. Нещасні люди більшу частину свого вільного часу віддають спілкуванню з телевізором.

Зіставивши дані про сімейний стан, вік і рівень доходів респондентів, вчені з'ясували, що ті, хто вважав себе нещасливим, віддавав перевагу перегляду ТБ-ящика на 28 % більше, ніж їхні щасливі опоненти.

Вдобавок до того, автори цього дослідження встановили наступне: 51% нещасних людей мають досить значну масу вільного додаткового часу, якому вони попросту не можуть знайти застосування. Зовсім інакше йдуть справи у щасливих людей - так званим "зайвим" часом мали лише 19% з числа опитаних щасливчиків.