Мама на 3 місяці вагітності
Організм жінки також продовжує змінюватися, причому досить швидко. Вже до кінця другого місяця практично повністю сформувалася плацента. До народження малюка вона буде сполучною ланкою між мамою і дитям. Завдяки їй, малюк буде повністю забезпечений киснем і харчуванням. Крім того, через плаценту будуть виводитися продукти обміну. Видільна функція плода починає своє функціонування завдяки сформованим ниркам. Це є причиною більш частих позивів в туалет у майбутньої мами.
Ранній токсикоз, як правило, знижується в третьому місяці. До кінця першого триместру, найчастіше, він зовсім перестає турбувати вагітну жінку.
На цих термінах Ви можете помітити велику стомлюваність і сонливість. Ви також можете бути більш розсіяними і неуважними. Це нормальне явище, яке пройде з пологами, так що не турбуйтеся даремно. Щоб уникнути можливих запорів, пийте більше рідини (краще води), їжте різноманітні фрукти та овочі. Також не варто нехтувати вітамінним комплексом, призначеним спеціально для вагітних. Він наситить потрібними елементами не тільки Ваш організм, але й організм малюка, що росте.
У цей період Ви також повинні стати на облік в жіночій консультації. Лікар-акушер, який буде Вас спостерігати протягом всієї вагітності, заведе Вашу обмінну карту, куди запише анамнез і де будуть знаходитися всі пройдені Вами аналізи та обстеження. Ця карта буде у Вас на руках аж до пологів. Відвідувати ж консультацію Ви будете за вказівкою лікаря, в основному, це раз на 2-3 тижні.

Відео про 3 місяць вагітності

Під кінець першого триместру вагітності у ряду жінок може проявлятися одна з основних особливостей вагітних - округлий животик.
Ось ряд досліджень, які Ви неодмінно повинні пройти в першому триместрі:
1) вимірювання ваги і артеріального тиску;
2) за пару днів до призначеного огляду лікаря, Ви будете здавати аналіз сечі на цукор і білок;
3) також будуть досліджувати Ваші кінцівки для виявлення можливої набряклості. Ноги також будуть оглядати на предмет прояви варикозної хвороби;
4) щоразу доктор буде стетоскопом прослуховувати Ваш живіт, контролюючи серцебиття плода;
5) крім того, обчислюється розмір матки зовнішнім пальпірованіі, для порівняння її розвитку до стандартів, характерними на певних термінах вагітності;
6) також вимірюється висота дна матки.
ЗВЕРНІТЬ УВАГА!
Якщо у вагітної жінки є дисфункція кори надниркових залоз, то 13 - 14 тижні стають досить небезпечними для подальшого виношування плоду, особливо, якщо очікується хлопчик. На цих термінах статеві залози малюка виділяють велику кількість так званого чоловічого гормону - тестостерону. Дефект ферментної системи кори надниркових залоз матері сприяє підвищенню андрогенів в її організмі, що викликає якийсь дисонанс. Чим це може загрожувати? На жаль, така ситуація може реально призвести до викидня. Це вічна тема для жінок з гіперандрогенією наднирковозалозної генезу і яєчникової форми.
При стабільно поточної вагітності біль виключена. Тому, якщо Вас періодично турбують больові відчуття внизу живота, або в спині, якщо з'являється відчуття тиску на пряму кишку, якщо раптом починається рясне виділення слизу з піхви, або будь-які інші неприємні почуття, то обов'язково повідомте про це своєму лікареві.


Не тягніть з консультацією, зараз немає питань, які можна відкласти на потім. До його рекомендацій дотримуйтесь постільний режим і поменше піддавайтеся переживань.

Як виглядає дитина на третьому місяці вагітності


Майбутній малюк
Для немовляти перший триместр мало не найважливіший. Саме на цих термінах формуються внутрішні органи і системи немовляти. Надалі вони будуть тільки розвиватися і поліпшуватися.
Під кінець триместру малюк може рухати ручками і ніжками, стискає і розтискає кулачки, вміє перевертати головкою, відкривати ротик, ковтати. Іноді навіть можна побачити на УЗД, як він посмоктує свій пальчик. Червоний кістковий мозок тепер повністю відповідає за кровотворну функцію. Печінка ж відтепер обіймає свою почесну нішу в системі шлунково-кишкового тракту. Вона ж, у свою чергу, вже працює на всю потужність. Кишечник наповнюється першим вмістом, який практично повністю складається з жовчі.
Під кінець третього місяця зростання Вашого малюка буде вже близько 9 см.
Причини занепокоєння вагітних на останньому місяці першого триместру
Частина симптомів, які можуть доставляти якийсь дискомфорт майбутній мамі, тягнуться ще з перших місяців, але також з'являються і нові як фізичні, так і психологічні "сюрпризи".
Отже, що ж може доставляти Вам занепокоєння:
1) стомлюваність і підвищена сонливість;
2 ) сечовипускання більш часте, ніж раніше;
3) можлива нудота з нападами блювоти і сильним слиновиділення;
4) проблеми зі стільцем;
5) печія, проблеми з травленням, часте газоутворення в животі;
6) невжиття деяких продуктів харчування, стійка відраза;
7) різні видозміни молочних залоз: це може бути і потемніння альвеоли соска, видима блакитнувата сітка під шкірою, груди як - би стає повніше, твердіше і важче, навколо неї можуть проступати потові залози;
8) вени на ногах і животі збільшуються;
9) частішають болі в голові;
10) може злегка вирости животик;
11) емоційні перепади настрою, часта дратівливість, нервозність, постійне бажання поплакати;
12) ближче до кінця першого триместру у вагітних народжується нове для них відчуття внутрішнього спокою.
ЗВЕРНІТЬ УВАГА!
Перше УЗД лікар призначає, як правило, на 12 -13 тижні вагітності. І дуже важливо не пропустити його, і пройти дослідження саме в цей період. Якраз на цих термінах можуть проявити себе ймовірні вади формування плоду і маркери хромосомної патології. Якщо Ви пропустіть цей момент, то вже через два тижні симптоми, що дозволяють запідозрити той же синдром Дауна і деякі інші важкі хвороби на УЗД, повністю зникнуть.
Крім цього, саме на цьому ультразвуковому дослідженні можна визначити ймовірну дату зачаття малюка з похибкою в 2-3 дні.

А як Ви себе почуваєте на 3 місяці вагітності?