Ванна кімната - це те місце, в якому ми починаємо кожен свій день, і закінчуємо його. Вранці ми отримуємо заряд бадьорості, ввечері - розслаблення. Тому краще вибирати ванну, яка прослужить вам довго і радуватиме кожен день.

Термін служби якісної ванни - від 15 років і більше, тому до питання її вибору краще відразу підійти грунтовно. Вони бувають чавунними, сталевими, акриловими. Кращий вибір ви зможете зробити, знаючи всі достоїнства і недоліки різних типів ванн.

Яку ванну краще вибрати: чавунна

Головним доводом, виступаючим на користь придбання чавунної ванни, є її довговічність і міцність, а також теплоємність. Значну вагу такого виробу гарантує стійкість, якщо, звичайно, дотримані всі правила установки, така ванна не буде відходити від стін, кахель може бути наклеєний впритул до неї.

Покриття чавунного вироби блищить краще, ніж вироби акрилового, наприклад , але і вимагає більш дбайливого догляду. Відновлення поверхні, пошкодженої в результаті падіння важкого предмета, досить проблематично.

При виборі чавунної ванни краще вже в магазині звернути увагу на стан покриття - не повинно бути відколів, емаль повинна бути нанесена рівномірно, без патьоків. Порадьтеся з консультантом, які засоби для догляду за чавунним виробом краще вибрати.

Чавунні ванни, як правило, мають тільки стандартну прямокутну форму, з чавуну досить складно виконати виріб у формі трикутника або кола.

Акрилова ванна

Вироби з акрилу з'явилися на ринку недавно, але встигли завоювати велику популярність. Акрил являє собою армований (укріплений) пластик.


Від якості акрилу і ступеня армування залежить якість ванни, а також її ціна.

Багато хто вважає акрилову ванну кращим вибором через її невеликої ваги, завдяки чому полегшується доставка і установка, через різноманіття форм і кольорів. Акрилові вироби також відрізняються високою теплоємністю, тому вони - кращий вибір для тих, хто любить в них довго полежати.

Кращими з акрилових ванн, якщо виходити з їх міцності, вважаються мають в основі металеву сітку. Але більша частина акрилових виробів для здешевлення виробництва зміцнюються скловолокном. Вибір залежить від ваших фінансових можливостей.

Поверхня акрилових виробів легко пошкодити, але сліди пошкоджень усуваються досить легко, досить пройтися наждачним папером.

Яку ванну краще вибрати: сталева

Є найбільш дешевим варіантом, тому користується великою популярністю. Однак у сталевих виробів є й інші позитивні сторони. Вони значно легше чавунних і мають більшу міцність, ніж акрилові. При виборі сталевої ванни краще вибирати виріб вагою від 30 кілограм, тоді ви будете впевнені, що стінки не будуть прогинатися під вашою вагою, тоді емаль не постраждає.

Але є у виробів із сталі і мінуси. По-перше, це висока тепловіддача, по-друге, галасливість.

При виборі розміру ванни краще виходити з площі вашої кімнати. Врахуйте, при однакових зовнішніх розмірах вироби можуть мати різні обсяги. Кращий вибір - ванна, в якій ви зможете перебувати в положенні "напівлежачи" з витягнутими ногами. Нормальної глибиною вважається 50-60 см.