Пуансеттия зовсім не схожа на своїх родичів, тим не менш, ставитися до сімейства молочайних. Всілякі молочаи виростають практично на всій земній кулі, а природне місце існування Euphorbia pulcherrima (молочаю красивого або пуансеттии) - Мексика.

В стеблі пуансеттии, як і у всіх молочаев перебувати шкідливий (але не особливо) і липкий сік білого кольору. Потрапляючи на шкіру або в очі, він викликає роздратування. Але небезпека цього виду занадто перебільшена. Насправді ж, навіть якщо ви з'їсте рослина, найгірше що може трапитися - висип і біль у животі.

Ще на початку 13 століття ацтеки були розкриті і вивчені лікарські властивості цієї рослини, застосовуваного ними в релігійних і світських церемоніях. Століття тому каліфорнійська родина квітникарів Ecke стала вирощувати і продавати пуансеттии як кімнатна рослина, ретельно доглядати і розвивати вигляд. У наслідок, розмножувати їх почали вже у величезних оранжереях. На даний момент багато держав займаються комерційним розведенням пуансеттии.

Воно ставитися до листяним чагарникових рослин. Стебло пуансеттии спочатку слабкий і хирлявий, у міру зростання перетвориться в триметрові довгі і тонкі деревні стовбури. Листя рослини бувають пофарбовані в усі відтінки зеленого кольору, від трав'янисто-салатового і до малахітово-зеленого. Маленькі жовті квіточки зазвичай з'являються взимку. На рослині можна помітити червоні псевдо квіти - це лістообразние приквітки, що з'являються напередодні цвітіння. Саме їм пуансеттия зобов'язана своєю популярністю.

Сьогодні класифікують більше 100 видів пуансеттии, серед них звичайні червоні з різноманітною формою листа, з яскраво жовтого, рожевого і білим забарвленням. Природна форма пуансеттии - з червоним листям. За всіма ним потрібно ретельно доглядати, щоб виростити будинку.

Як доглядати за пуансеттію в домашніх умовах

Купуючи пуансеттию, виберіть не лише гарну, а й здорову, хоча для рослин це майже однакові поняття. Беріть рослина з короткими стеблами, листя якого, ближче до грунту пофарбовані в соковито зелений колір, з пишною кроною приквітків, за нею буде легше доглядати. Не купуйте пуансеттию з опущеними листям, з висохлої виснаженої грунтом і зігнутими слабкими стеблами.

Відразу після покупки доглядайте за квіткою, бережіть ваше рослину від прямих сонячних променів, для кращої і швидкої акліматизації уникайте занадто високої температури повітря. Найкраще підтримувати температуру в районі +20 ° C. Коли температура знижується до + 10 ° C, пуансеттия скидає всі червоні приквітки і припиняє цвісти.

Як доглядати за пуансеттію - полив

Полив пуансеттии здійснюється у міру підсихання грунту, але, не допускаючи повного пересихання земляної грудки, це шкідливо для рослини. Горщик повинен мати дренажний отвір. Застій води призводить до загнивання кореневища, що не заливайте його.

Як доглядати за пуансеттію - освітлення

пуансеттію до вподоби хороше освітлення, чим воно яскравіше, тим краще, але не пряме сонячне світло. Коли мине перше цвітіння, можна починати привчати рослина до неприкритого яскравого сонця, тренувати таким способом його витривалість. У занадто темному місці пуансеттия не цвіте, а її листя опадає, і доглядати за ним стає марно.

Під час цвітіння пуансеттию не підживлюють, щоб уникнути передчасного його завершення, але в цілому це рослині нашкодити не може. Застосовують якісні добрива на основі води, дуже помірно.

Місце, де росте пуансеттия повинно бути поза досяжності для кондиціонерів і вентиляторів, навіть незначні коливання температури можуть нашкодити рослині, особливо в процесі цвітіння.

Як доглядати за пуансеттію в період спокою

Після закінчення зимових свят ви станете помічати, що ваша рослина починає втрачати свої прекрасні прецветнікі, незалежно від якості догляду. Це природний процес. Часто можна почути рекомендації зберігати пуансеттию в прохолодному і темному підвалі весь період спокою. Оптимальна температура в цьому приміщенні повинна підтримуватися на рівні +15 ° C. Поливайте "сплячу красуню" також регулярно, але нехай грунт буде більш сухий, ніж при цвітінні.

На початку весни приступають до обрізання рослини і ретельному догляду за ним. Полив залишається колишнім, можна удобрювати його невеликими порціями спеціальних поживних розчинів 1-2 рази на місяць.


Незабаром ви помітите утворення нових здорових листочків і збільшення довжини стебла. Якщо ризику весняних заморозків немає, тримайте пуансеттию на вулиці протягом усіх теплих місяців року. Для збереження компактної форми і густоти крони періодично подрезайте рослина. Процедуру припиняють разом із закінченням літа, і відкладають до весни.

Занадто згущене рослина доцільніше пересадити в більший, але не на багато, горщик. Надлишок грунту провокує загнивання кореневища.

Як доглядати за пуансеттію в період осіннього цвітіння

У перші дні жовтня помістіть рослина в темну кімнату або наглухо закриту коробку на 12 годин (і більше). Підтримуйте там температуру в межах + 15 + 20 ° C. Попередьте домашніх, щоб в темну кімнату ніхто випадково не ввійшов і не включив світло, так можна зіпсувати цвітіння. Днем надайте рослині можливість поглинати прямий або фільтровану сонячне світло протягом 7 годин. Дуже важливо точно дотримуватися для пуансеттии в цей час температурний і освітлювальний режим. Навіть невеликі відхилення від норми можуть призвести до дуже пізнього цвітінню або до його відсутності. Режим поливу зберігають колишнім, а добрива перестають вносити з початком формування перших квітів.

Як доглядати за пуансеттію - розмноження

Коду два сезони догляду за рослиною для вас минули успішно, при бажанні можна приступати до спроби розмноження. Багато видів пуансеттія розмножуються за допомогою живців.

Як і минулого разу необхідно здійснити обрізку рослини. Але під цьому випадку нехай вона припадати на теплі місяці року, саму середину літа. Денна температура на момент обрізання повинна бути в межах +22 +30 ° C. Для районів з холодним кліматом в нагоді теплиця.

Держак беруть довжиною від 7 до 10 см з 3-4 здоровими листочками. Напередодні не пересушити живці і не підгодовуйте кореневище. Висаджують відростки в трохи вологий грунт, з хорошим дренажем, а потім підтримують вихідний рівень вологості протягом декількох тижнів. Стара грунт для розмноження не підійде, візьміть чисту якісну суміш. До двох разів на день зрошуєте листя рослини. Слідкуйте, щоб черешки не вразили грибні комарики і білокрилка. До появи порослі не розпочинайте добриво рослини. Чергуйте притенение і яскраве сонячне світло, не допускайте попадання жарких обідніх променів.

З появою деякої кількості поросли можна припинити обприскування і приступити до підгодівлі. Якщо хочете, пересадите кілька нових рослин в один великий горщик.

Як доглядати за пуансеттію при ураженні шкідниками

Белокрилка

Багатьом комахою подобатися поїдати пуансеттию, але особливі стосунки у неї з белокрилкой - білим дрібним крилатим комахою (міні-моль). Зазвичай вони розташовуються на внутрішній частині аркуша. Боротися з цим шкідником не дуже просто, але часто, шкода від них не такий великий, якщо популяція не численні. Можна просто вимити рослина під душем і механічно видалить білокрилок. Вимивши листя інсектицидною милом, ви уникнете їх повторна поява, головне зробити ретельну обробку.

Павутинний кліщ

З'являється на рослині в приміщенні з низькою вологістю повітря, але для пуансеттии не представляє великої загрози. У даній ситуації також можна скористатися інсектицидною милом. Але вони складніше, ніж білокрилка, піддаються діагностиці з-за свого крихітного розміру. Свідоцтво появи павутинного кліща - дрібні жовтенькі плями на кінчику листа, місце з випитим соком. Якщо процес запущений і кліщів вже багато, листя пуансеттію обплетені павутинням.

Борошнистий червець

Досить небезпечний шкідник для цього виду рослин, але його просто помітити і не складно з ним боротися. Це одні з найбільших шкідників кімнатних рослин, схоже на білі липкі згустки вати. Помітивши борошнистих червців, видаліть їх, а потім обробіть листя інсектицидною милом або спиртом. Часто борошнистого червця заносять на рослину мурахи, перевірте грунт на їх наявність.

Грибний комарик

Це вельми набридливе комаха, а його личинки можуть зіпсувати коріння рослини. Грибний комарик - мініатюрне крилата комаха коричневого кольору, не більше шпилькової головки, розміщуються на поверхні грунту. Від них легко можна позбавити допомогою обробки рослини інсектицидною милом.