Crassula (Карассула), Толстянка або Грошове дерево ставитися до сімейства толстянкових. Природне розмаїття цього виду нараховує більше 300 різних рослин. Толстянки бувають трав'янисті (почвопокривні і ампельні), а також кустообразно, що нагадують невелике деревце. Є види, сильно залежать від високої вологості, і сукуленти.

Назва роду походить від слова crassus, з латині "товстий". Сукуленти, багаторічні та однорічні трав'янисті чагарники і рослини. Їх товсті листи розташовані супротивно, зазвичай зростаються біля основи, краї зубчато-хрящуваті або цільні. Квіти невеликі, зібрані в щільній багатоквітковою голівці або напівпарасольки, іноді поодинокі і розташовані в листових пазухах.

Популярні види грошового дерева

• Crassula helmsii (крассула Хелмса) - непримітне рослина для утримання в холодноводних акваріумі.

• Crassula helmsii Cockayne (Толстянка Хелмса) - трав'яниста багаторічна рослина, що досягає 40 см у висоту.

Наземні види сукулентних рослин

• Сrassula columnaris Thunb (крассула колончатая) - батьківщина - Капській провінції, Південна Африка. Низькоросла дворічна трав'яниста рослина, близько 10 см у висоту, придатне для прохолодного приміщення.

• Сrassula spatulata Thunb (крассула лопатчате) - виростає в Південно-східній Африці. Напівчагарник, пагони лежачі, розгалужені.

• Сrassula rupestris Thunb. (Крассула наскальний) - зустрічається на кам'янистих грунтах напівпустелі в Південній Африці. Трав'янисті багаторічні сукуленти, з високими, близько 60 см, або пагонами гілками.

• Crassula lanuginosa Harv (крассула шерстистий) - народилася в Південній Африці. Невеликий сильноветвящийся чагарник, до 15 см, з сланкими вилягаючими стеблами. Велика кількість додаткових коренів, опушено по всій поверхні.

• Crassula arborescens Wd. (Красулла деревоподібна)
- званий ще "котіделон деревовидний" або "грошове дерево". У природі росте на пагорбах і скелях Південної та Південно-Західної Африки.

• Сrassula cooperi Regel (крассула Купера) - зростає на піщаному грунті Південної Африки.


Низькоросла трав'яниста багаторічна рослина, не вище 10 см, з волосистими ниткоподібними паростками.

• Сrassula marginalis Ait. (Крассула облямована або крайова) - виростає на скелястій землі Капській провінції. Сільноветвящіхся багаторічна трав'яниста рослина. Досягає 60 см висоти, коріння повітряні, зростаючі від листових вузлів, стебла стеляться.

• Сrassula lactea Ait. (Крассула Чумацького) - природне середовище проживання - грунт посушливих скрібши, долини річок, висота 100 - 400 м над рівнем моря. Високодікоратівное рослина з численними білими квітками. Має стелящиеся пагони, тому як ампельна розлучатися в горщиках.

Як доглядати за грошовим деревом - освітлення

Всі види толстянок потрібно вирощувати в добре освітленому місці, захищеному від потрапляння прямих сонячних променів. У літні місяці краще залишати рослина в саду або на балконі, подбавши про захист від дощу і палючого сонця. Від нестачі світла рослина захворює, не цвіте і може загинути. Свіже повітря же дуже корисний для грошового дерева. До яскравим сонячним променям і до тривалої похмурій погоді рослина поступово привчають. Молода рослина особливо вразливе, від сонця можуть залишитися опіки на листках.

Восени і взимку толстянку поміщають на найсвітліше місце в будинку, так як хороша освітленість, запобігає опадання листя і загибель рослини. Крассули з природним сріблястим восковим напиленням мають природний захист від палючих сонячних променів, на них опіки зустрічається дуже рідко. Деякі види карссули можуть рости в тіні (плауновідних і портулакова).

Як доглядати за грошовим деревом - температура

Навесні і влітку Грошове дерево воліє досить високу температуру повітря - +20 - +25 ° С. У холодну пору року температуру знижують до +10 - +15 ° С. В умовах звичайної кімнатної температури в осінньо-зимовий період (+18 - + 22 ° С) рослина може існувати, але є ризик, що опаде частину листя, а пагони витягнутися. Ні в якому разі не кладіть Грошове дерево біля опалювальних приладів.