Сьогодні на ринку представлена достатня кількість різних моделей телевізорів, що відрізняються вартістю і фірмою-виробником. Всі вони можуть бути розділені на чотири основні типи: кінескопні, плазмові, рідкокристалічні і проекційні. Кожен з цих типів має свої переваги і недоліки, і займає своє місце на ринку. Вирішити, який телевізор краще вибрати можна, вивчивши особливості кожного з чотирьох типів.

Який телевізор краще: кінескопний

Телевізори, що відносяться до даного типу, відрізняються невисокою вартістю. Пристрої з опуклим екраном відходять у минуле, а ось телевізори з пласкими екранами залишаються досить популярними. Звичайно, якщо ви завзятий кіноман, вам краще проходити повз телевізорів такого типу. Їх недоліком є мерехтіння екрану, тому при довгому перегляді помітна втома очей. Магнітні поля телевізорів кінескопів надають несприятливий вплив на зображення. Любителям великих зображень також краще і не дивитися в бік пристроїв такого типу, вибрати нема з чого, адже максимальний розмір діагоналі телевізорів ЕПТ - 30 дюймів.

Але у даного пристрою є і плюси. Це надійність, великий термін роботи і широкий модельний ряд у поєднанні з відносно низькою вартістю.

Який краще вибрати телевізор: плазмовий

Перевагами даного типу пристроїв є великий розмір екрану і маленька товщина корпусу. Якщо ви - справжній кіноман, то краще зупинити свій вибір саме на цьому типі телевізорів. Кожна точка екрану є самостійним елементом, що випромінюють світло. Завдяки цьому відсутнє мерехтіння екрану і шкідливі випромінювання, а екран має хорошу оглядовість. Плазмові телевізори оснащені комп'ютерними входами. Термін роботи пристроїв даного типу становить близько 17 років.

Але і в цій технології є свої недоліки, на які краще звернути увагу перед вибором.


З часом точки екрану втрачають свою яскравість, а можуть і взагалі виходити з ладу. Особливо це актуально для тих місць, де картинка знаходиться постійно. Плазмові телевізори неекономічні і відрізняються галасливої роботою, при цьому вартість їх досить висока.

Який краще вибрати телевізор: рідкокристалічний

Конструкція даного типу пристроїв складається з двох прозорих панелей, між ними розташований шар рідких кристалів. При виборі телевізора зверніть увагу, що в даному типі пристрою картинка на екрані не мерехтить, що дозволяє зробити зображення краще і чіткіше. Картинка виводиться не порядково, а цілком. Але при виборі телевізора зверніть увагу і на те, що рідкокристалічні пристрої не володіють досить хорошою оглядовістю, незважаючи на зазначені в технічній документації 170 градусів. До мінусів можна також віднести проблеми з часом реакції, зображення змащується при швидкій зміні картинки.

Але багато людей зупиняють свій вибір саме на рідкокристалічних телевізорах, адже вони відрізняються відмінною геометрією картинки і низьким енергоспоживанням, вони не вигорають і не створюють електромагнітних хвиль. Тому їх часто вибирають як дисплеїв для комп'ютера, вони краще і більше звичайних моніторів.

Вибір телевізора: проекційний

Останнім часом проекційні телевізори стають все більш популярними завдяки високій якості і великому розміру зображення. Дані пристрої діляться на кілька типів: кінескопні, рідкокристалічні, мікродзеркальні. Кожен з цих типів має свої переваги, але для вибору краще виділити загальні гідності: яскравість екрану, відсутність мерехтіння зображення, якісний звук.

Мінусом проекційних телевізорів можна назвати відносно невеликий ресурс роботи лампи підсвічування і висока вартість її заміни, на це краще звернути увагу при виборі.