Всі ми із задоволенням дивилися чудові барвисті індійські фільми і пам'ятаємо візерункові розкішні сарі, в яких так витончено танцювали головні героїні. Навіть якщо ви не є прихильницею індійського кіно, то напевно вам подобається сарі. Багато дівчат хочуть навчитися носити цей витончений індійський наряд. Давайте розберемося, як правильно зав'язувати сарі, і які кольори тканин краще вибрати.

Сарі та чоли - що це таке і як їх зав'язувати

Ще в старих писемних збереглися записи про те, як зав'язували і носили сарі. У ті часи цей традиційний наряд фактично складався з двох шматків тканини. Один шматок тканини використовували як спідницю, інший - служив для прикриття грудей, плечей і голови. Звичайно, зараз наряд виглядає по-іншому. Сучасним дівчатам потрібно навчитися зав'язувати наряд, який складається з одного шматка тканини довжиною від 5 до 9м.

Чолі - це блузка, яку зазвичай надягають під сарі. Також вам знадобитися нижня спідниця, яку надягають під сарі. Довжина спідниці може бути різною, іноді носять і короткі моделі. Але ідеальна довжина - до щиколотки.

Перед тим, як вчитися зав'язувати сарі, потрібно правильно вибрати спідницю. Обов'язково вибирайте таку модель, щоб спідниця не бовталася, а сиділа щільно на вашій талії, а також спідниця не повинна перебувати під гумкою. Просто подивіться на пояс у спідниці, якщо він виконаний у вигляді товстої стрічки - то це те, що потрібно. Зверніть увагу, якого кольору спідниця. Якщо ви будете зав'язувати сарі з прозорої тканини, то добре буде виглядати яскрава кольорова спідниця. А якщо тканина індійського наряду непрозора, то намагайтеся вибирати спідницю тон в тон до вбрання.

Чолі може бути з рукавами, зазвичай короткими, або без них. Блузка також повинна облягати фігуру а не бовтатися. Якщо ви не змогли підібрати чолі, щоб вчитися зав'язувати сарі, то можете надіти звичайний облягаючий топ.


В індійських фільмах ви напевно бачили короткі топи на героїнь, що відкривають живіт.

Як зав'язувати сарі класичним способом

Наряд можна зав'язувати, використовуючи цілих 19 способів. Але ми розглянемо класичний варіант - нави. Отже, зав'язуємо сарі і робимо це поетапно.

Спочатку надіньте спідницю і чолі (блузку або топ), один кінець сарі візьміть в руку, закладайте тканину по краю за пояс вашої спідниці. Починайте з правого боку. На цьому етапі потрібно обернути сарі один раз, нижній кінець наряду повинен стосуватися підлоги. Наступна дія - потрібно зробити на сарі 5 - 7 широких складок по 12 - 15 см. Складки повинні бути рівної довжини і ширини. Тепер з'єднайте складки, заправте їх за пояс спідниці, направте їх в ліву сторону. Щоб простіше було зав'язувати наряд, можете закріпити складки шпилькою. Тепер потрібно взяти вільний край сарі і обернути його ще один раз навколо себе. Ми практично зав'язали сарі! Перекиньте через плече решту тканини - ось і все! Якщо хочете, то можете непомітно закріпіть тканину шпилькою.

Які кольори сарі традиційно носили в Індії

Якщо ви підбираєте сарі не для того, щоб зав'язувати і носити його в Індії, то довіртеся своїм смаком. Але все ж корисно буде знати, що в Індії колір сарі досить важливий.

Білий - такий наряд-сарі в Індії традиційно носили вдови.

Жовтий - надягала жінка, яка народила дитину. Молода мама повинна була носити жовте сарі протягом тижня.

Червоний - таке сарі, прикрашене золотими нитками і блискучими каменями, одягала дівчина в день весілля.

Синій - однотонний наряд зав'язували і носили дівчата з бідних сімей.

Зараз традиції дотримуються зазвичай в маленьких селах. У великих містах, швидше за все, на традиції менше звертають увагу. Але все ж дівчатам, які хочуть навчитися зав'язувати і носити традиційне вбрання Індії, бажано знати про символіку кольорів сарі. А мандрівницям ця інформація стане в нагоді ще більше.