Універсальних рекомендацій про те, як підібрати шапку до особи, немає. Кожна людина має унікальну зовнішність і відрізняється неповторним стилем. Саме тому потрібно купувати шапку, тільки попередньо примірявши її. Але все ж є деякі поради, до яких рекомендують прислухатися стилісти при підборі головного убору.

Загальні рекомендації по підбору шапки до обличчя

Шапки краще міряти з тим одягом, з якою ви збираєтеся їх носити. Часом це зробити непросто, адже часто ми купуємо шапку заздалегідь, на наступний сезон. Але в багатьох магазинах є можливість примірки головного убору в комплекті з іншими речами, щоб представити закінчений образ. Для того щоб правильно підібрати шапку до обличчя, не соромтеся приміряти капелюхи різних форм. Спростити завдання підбору можна, взявши з собою в магазин людини, думку якого ви можете довіряти.

При підборі шапки до лиця звертайте увагу на комплекти "шапка-шарф". Набори виглядають більш гармонійно і краще поєднуються з верхнім одягом.

При підборі шапки до лиця не забувайте про те, що головний убір повинен не тільки йти вам, але і бути зручним. Фабричні шапки в більшості своїй мають у своєму складі шерсть/акрил або ж просто акрил. Шерсть, звичайно, тепліше, але часто вона викликає роздратування на шкірі і навіть алергічні реакції. Акрил також є досить теплим матеріалом, але алергічних реакцій він не викликає. Можна вибрати шапку на флісовой підкладці.

Шапка повинна не тільки бути вам до лиця, але і поєднуватися з верхнім одягом, як за стилем, так і за кольоровою гамою.

Підбір шапки до обличчя

Власницям особи овальної форми пощастило найбільше, їм йдуть головні убори практично будь-якої форми. Можна підібрати класичні капелюхи, берети, кепки з плоским верхом, асиметричні шапки. Якщо овальне обличчя трохи витягнуте, тоді краще підбирати головні убори, які закривають чоло повністю. Вони зроблять обличчя візуально більш круглим. У такому випадку ви можете зупинити свій вибір на круглих моделях з м'якими лініями, шапках з "вушками".

Жінкам з овальною формою обличчя слід уникати великих крислатих капелюхів і витягнутих вгору капелюхів.

Для жінок з круглою формою особи оптимальним варіантом буде підбір шапок геометричного крою і шапок-ковпаків. Вони допоможуть візуально зробити обличчя овальним. Відмінно виглядатимуть і капелюхи з полями, але тільки в тому випадку, якщо правильно підібрані пропорції - залежно від комплекції і зростання. Добре підійдуть власницям круглого обличчя і асиметричні капелюхи зі зміщеним декором або загнутими з одного боку полями.


При примірці підбирайте також шапки з вилогами і великою в'язкою.

Якщо у вас кругле обличчя, вам краще уникати занадто облягаючих шапок і громіздких головних уборів.

Якщо ваше обличчя має квадратну форму, стилісти рекомендують підбирати шапки-вушанки, причому вони можуть бути як в'язаними, так і хутряними, і навіть комбінованими - з трикотажу, хутра, шкіри. Для більш елегантного образу можна підібрати капелюхи, поля яких опущені вниз. Звернути увагу потрібно і на капелюхи асиметричної форми.

Який би з перерахованих вище головних уборів не вибрала б жінка з квадратною формою обличчя, в будь-якому випадку потрібно уникати важкого декору на шапках.

Власницям особи трикутної форми підійдуть невеликі не надто облягаючі головні убори. Краще підібрати шапки з "вушками", капелюшки з невеликими полями, головні убори, які закривають чоло, берети невеликого обсягу і капелюхи, які носять, зсунувши набік.

Підбір шапки в поєднанні з комплекцією і фігурою

Шапка, правильно підібрана за формою обличчя, буде виглядати на вас безглуздо, якщо не буде відповідати вашій комплекції. Критерій підбору в даному випадку дуже простий: чим більше зростання, тим більше шапка.

Якщо ви невисокого зросту, вам потрібно зупинити свій вибір на необ'ємних головних уборах. Великі і високі шапки краще виключити зі свого гардероба.

Високим жінкам краще відмовитися від вузьких облягаючих і маленьких головних уборів. При підборі головного убору їм краще звертати увагу на плоскі або широкі шапки і капелюхи.

Високим і струнким жінкам підійдуть об'ємні головні убори, а от при підборі вузьких і міні-шапок потрібно бути обережними. Широкоплечим жінкам будуть до лиця шапки світлих відтінків. Повним жінкам краще підбирати широкополі капелюхи.

Підбір шапки і колір волосся та особи

Колір шапки повинен гармоніювати з кольором вашого волосся і відтінком шкіри. Рудоволосий дівчатам, наприклад, відмінно підійдуть головні убори шоколадних, сливових, ялинових відтінків.

Дівчатам з темно-русявим і попелястим волоссям краще підбирати шапки світло-сірих, сіро-блакитних, перлинних і фісташкові відтінків.

Яскраві брюнетки можуть сміливо підбирати головні убори насичених фіолетового, чорного і білого кольорів, а також відтінків фуксії.

Для золотистих блондинок відмінним варіантом будуть шапки персикових, біло-блакитних і бежевих відтінків.

Ці поради допоможуть вам для правильного підбору шапки до обличчя, але остаточну відповідь вам зможе дати тільки дзеркало.