Дитячий садок - це не тільки допомога батькам, які працюють весь день і не можуть сидіти вдома з дитиною. У дитячому садку дитина вчиться спілкуватися і набуває навички, які необхідні для життя в суспільстві. Багато людей впевнені, що зараз записатися в дитячий сад дуже складно. Молоді батьки готуються до збору численних довідок і побоюються, що місця для дитини в дитячому саду може не виявитися. Давайте спробуємо розібратися, наскільки складно сьогодні записатися в дитячий сад.

Які документи потрібні для запису в дитячий сад

Щоб потрапити в чергу на запис, вам потрібно надати свідоцтво про народження дитини. Також знадобиться паспорт одного з батьків. Краще записатися в дитячий сад, розташований в тому ж районі, в якому ви прописані. При записи вам знадобиться медична карта (форма Ф-26) вашої дитини, довідки, що дають право на пільги (якщо вони у вас є).

Після народження дитини обов'язково дізнайтеся всю інформацію про дитячі садки у вашому районі. Чим раніше ви всі дізнаєтеся, тим краще. Так ви зможете без проблем записатися в дитячий сад, і вас не будуть чекати неприємні сюрпризи. У деяких містах нашої країни ситуація з чергами в дитячі садки складна. Так що краще записатися якомога раніше. Але якщо ви з'ясували, що черг немає, то можете не поспішати і не хвилюватися.

Постарайтеся дізнатися, які умови в дитячих садочках. Зараз такі установи часто пропонують додаткові програми розвитку для дітей, різні секції та гуртки. Ви можете вже заздалегідь визначитися, куди записатися і що краще підійде для вашої дитини. Швидше за все, буде зручніше займатися в одному місці, ніж возити дитину з дитячого садка в студію дитячого розвитку.

Подаємо заяву в дитячий сад

Після того, як ви підготували всі документи, необхідно подати заяву до комісії з комплектування освітніх установ.


Ця комісія займається реалізацією основної освітньої програми дошкільної освіти. Щоб дізнатися адресу комісії, зверніться до місцевого РОНО. Не забудьте заздалегідь дізнатися години роботи комісії, щоб не гаяти свій час.

Коли зберетеся записатися і підете в комісію, візьміть з собою свідоцтво про народження малюка, ваш паспорт і довідку з підтвердженням права на пільги. Якщо ваша дитина потребує певних умов за станом здоров'я, то візьміть з собою медкарту за формою Ф-26. Щоб записатися в дитячий сад, вам доведеться заповнити заяву із зазначенням адрес тих установ, які для вас кращі. Не варто писати тільки одна адреса. Декілька адрес - це кілька варіантів. Якщо ви вкажете одну адресу установи, і там не виявиться місця, то вам можуть запропонувати невідповідний варіант у віддаленому районі. Тому краще завжди мати в запасі кілька хороших варіантів дитячих садків.

Після подачі документів і заповнення заяви вам нададуть напрямок в дитячий садок, якщо малюк вже готовий його відвідувати. Якщо ж дитина ще мала для садка, то вам видадуть повідомлення про те, що ви записалися в установу. Це означає, що вашого малюка зареєстрували в книзі обліку і внесли в чергу на отримання місця.

Корисні поради для тих, хто хоче записатися

Якщо у вас вже є дитина і він ходить у дитячий садок, то для молодшої дитини вам має бути надано ще одне місце, і ви зможете записатися в цей же заклад.

Щоб записатися в дитячий сад, вам доведеться витратити досить багато часу. Залиште дитину вдома, якщо у вас є така можливість.