Все частіше і частіше навколо себе ми чуємо слово "депресія", яким багато оточуючі нас люди називають своє сумовите стан. Однак тут мається на увазі не проста недовірливість людей, а захворювання, яке за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я вже років через 10 може зайняти друге місце серед найбільш поширених захворювань у світі. З депресією обов'язково потрібно боротися, але от способи боротьби з цим станом у кожної людини різні. У своїй статті ми хочемо запропонувати вам серію рецептів для боротьби з депресією. Зауважте, що під словом "депресія" ми маємо на увазі певний стан людини, яке було викликано конкретними зовнішніми причинами, а не важке психічне захворювання. Тому і всі методи боротьби з депресією можуть використовуватися тільки для подолання саме такого стану.

Через що виникає стан депресії

Аналізуючи нашу з вами сучасне життя, ми помічаємо, що дуже часто на одну людину можуть навалитися найрізноманітніші проблеми або неприємності, які посилюються прискореним ритмом життя, наростаючою інтенсивністю роботи, ослабленням фізичної активності. Більш загартованим в цьому сенсі людям стан депресії незнайоме. Звичайно, такі люди можуть відчувати певне нервове напруження, але не більше того. Тому ніякої боротьбою з депресією вони і не займаються. А ось ті люди, які навіть через якоїсь однієї проблеми починають відчувати стан зневіри, супроводжуване самими пасивними думками, небажанням жити і т.д., необхідно терміново починати свою боротьбу з таким станом, з похмурим станом депресії. Крім того, враховуючи частоту таких поглиблюють факторів як хронічні хвороби, сімейні проблеми, втрата близьких, безробіття, безгрошів'я, нерозуміння друзів або нереалізовані плани, збільшується і кількість випадків депресії, на боротьбу з якою може знадобитися не один місяць. Таким чином, людина починає просто втрачати інтерес до свого життя, випромінювати похмурий настрій, відчувати почуття непотрібності. Вчені, які займаються дослідженням стану депресії та розробкою способів боротьби з нею, говорять про те, що депресія є такий собі підсвідомої благанням про увагу та любові з боку. Людям, що зазнають депресію, хочеться, щоб їх пожаліли, щоб поспівчували і увійшли в їхнє становище. Ось таке невисловлене бажання і могло б бути першим кроком у боротьбі з депресією.

"Поділитися" своєю депресією

Відверта розмова з абсолютно чужою людиною досить-таки часте явище. Можна, звичайно, поділитися своїми проблемами і неприємностями і з рідними або близькими, але завжди існує певна можливість нерозуміння. Це пов'язано з тим, що знайомі люди вже досить вас знають, тому не завжди зможуть взяти вашу розмову, як вам би цього хотілося. Так чи інакше, розмова по душах або висловлювання всього наболілого є другим кроком у боротьбі з депресією. Однак, виступаючи в ролі людини, з якою діляться своєю депресією інші люди, потрібно бути обережним, оскільки ви і самі можете впасти в такий стан. І вже тоді вам самим доведеться починати вести власну боротьбу з депресією, яка може обернутися для вашого здоров'я не найприємнішим чином. Звичайно, якщо вашу боротьбу з таким станом вам допомагає вести фахівець, то шанс, що він піддасться вашої депресії, зовсім маленький. Все-таки це підготовлений до подібних ситуацій людина, і боротьба з депресією інших є для нього звичайною справою.

З чого починати боротьбу з депресією

Те, про що ми говорили в попередньому абзаці і є одним з найбільш важливих методів у боротьбі з депресією. Не поспішайте засмучувати рідних і близьких своїм станом, краще зверніться до фахівця. У цьому немає абсолютно нічого ганебного. Крім того, підключаючи професіонала до своєї боротьби зі станом депресії, ви збільшуєте шанс того, що ви швидше впораєтеся зі своїм смутком, і знову зможете відчути радість від життя.


До того ж лікар зможе визначити не тільки причину, яка вплинула на появу депресії, а й ваш рівень тривожності. І перше, і друге допоможе вибрати найбільш оптимальну тактику в боротьбі з депресією. Також не слід забувати і про те, що, не надаючи особливого значення своєму смутному стану, тобто депресії, ви піддаєтеся таким психосоматичних захворювань як нейродерміт, виразка шлунка і бронхіальна астма.

Долаємо депресію через переорієнтацію

Ще одним дієвим методом у боротьбі з депресією виявилася переорієнтація. Не варто акцентувати свою увагу на існуючих проблемах, через які, найімовірніше, у вас і почалася депресія. Спробуйте перейти на якесь заняття, яке більш-менш було б вам цікаво. Якщо ваші проблеми полягають не в грошах, то запишіться на якісь курси, наприклад, квітництва або плетіння волосся. Відмінний спосіб в боротьбі з депресією. Тут ви зможете не тільки навчитися чомусь новому і відвернути себе від неприємностей, а й завести нові знайомства, а, значить, у результаті отримати і нові враження. Якщо ж ваші проблеми пов'язані з грошима, і ви не можете відвідувати курси, то знайдіть собі заняття у себе вдома. Напевно, у вас давно вже не вистачало часу, щоб зайнятися оформленням сімейних альбомів, або переглядом старих речей, з яких щось можна було б комусь подарувати, а щось і продати. Або ж бувайте більше на вулиці, наприклад, сходіть в ліс або поле, спробуйте знайти якесь рідкісна рослина в вашому регіоні, або просто пошукайте лікарські рослини, які потім можна було б використовувати для лікування всяких недуг в домашніх умовах. Все це теж є методами боротьби з депресією. І якщо подумати, то таких занять, які могли б допомогти в боротьбі з таким станом, навколо вас дуже багато. Слід тільки подумати про це, і ви тут же знайдете, чим себе зайняти. Найголовніше, не замикайте себе в чотирьох стінах - це ніяк не допоможе вам у боротьбі з депресією.

Вилікувати депресію словом

Є ще один не менш ефективний спосіб для боротьби з депресією. Це так звана слово-терапія. Напевно, кожен з нас знає, як може поранити людину одне просте різке слово. Почувши щось образливе, людина починає замислюватися над сказаним в його бік, накручувати себе, що поступово і переходить в стан депресії. Однак те ж слово, тільки добре, може стати вірним помічником в боротьбі з депресією. Воно вже не раз не тільки виліковують людей, а й рятувало їм життя. Таке воно це чудо-слово. Не дивно, що психологи, які працюють з людьми в такому стані депресії, у своїй промові намагаються використовувати якомога більше позитивних слів, наприклад, таких як любов, радість, щастя, веселий, сонячний, доброта, спокій та інші. Цей спосіб широко застосовується для боротьби з депресією.

Фізичне навантаження проти депресії

Так, слово, звичайно, має велику силу, але іноді і цього не вистачає. Для таких випадків припасений ще один спосіб для боротьби з депресією. Ми говоримо про фізичному навантаженні. Саме вона може створювати м'язову розрядку, що впливає на стан депресії. Така розрядка протистоїть перенапруги організму і щоденним стресам, яким він піддається, а, значить, є відмінним методом у боротьбі і подоланні депресії. Якщо у вас трапляються такі моменти, в яких вам хотілося б когось побити, направте цю свою енергію в інше русло. Наприклад, у японців на багатьох підприємствах існує окрема кімната, в якій в будь-який час можна побити грушу. Це теж крок у боротьбі з депресією, оскільки всю свою злість ви випускаєте на неживий предмет, а не, наприклад, вдома не свою дружину або чоловіка, батьків та друзів. Запам'ятайте, що будь-яка фізична навантаження допомагає зняти нервову напругу, сто в свою чергу, знижує ваше розжарене стан, а, значить, є ще одним способом для боротьби з депресією.