Напевно, у кожної жінки в світі є туш для вій, вибрати яку іноді зовсім навіть не просто. Однак як правильно вибирати туш для вій ми обговоримо трохи пізніше. А зараз зробимо невеликий екскурс в історію, і дізнаємося, як з'явилися найперші туші для вій.

Історія появи туші для вій

Сучасній жінці не становить великої праці зробити собі макіяж, адже необхідні косметичні засоби можна завжди вибрати в одному з б'юті-магазинів. Це стосується і туші для вій. Змахнувши цієї чарівною паличкою, жінка може подовжити свої вії, зробити їх більш пишними, виділити кожну вію, надати своєму погляду кокетливості або впевненості. Всі ці фрази так і вилітають з наших телевізорів при кожній черговій рекламі, що пропонує нам вибрати ту чи іншу туш для вій.

А ось древнім модницям доводилося вибирати з того, що було під рукою, щоб домогтися такого ж ефекту , який сьогодні надає нашим очам практично будь-яка туш для вій. Самими першими робити виразними свої очі стали жителі Давнього Єгипту. Для цього вони вибирали деякі фарбувальні речовини і поміщали їх в спеціальні посудини, назва яких в буквальному перекладі означало "говорять очі". За своєю формою ці судини нагадували подовжену гущавину. Сама ж фарба наносилася спеціальним пензликом, для виготовлення якої, очевидно, вибирали найбільш м'які види трав, які потім висушували і пов'язували в невеликі пучки. Такий тушшю для вій користувалися не тільки жінки, а й чоловіки, зокрема фараони і жерці.

У Стародавній Греції жінки виготовляли свою подобу туші для вій. Для цього вони використовували звичайну гуму, яку спочатку розплавляли на вогні, потім вибирали її верхній шар, оскільки в нижньому шарі рідкої гуми був невеликий осад, і вже потім спеціальною лопаткою наносили її на вії. Що ж сказати, в наш час фарбувати вії набагато безпечніше.

Пізніше для використання туші для вій стали використовувати різні склади з воску, смоли та сажі, при цьому сама суміш стала більш рідкою, її було зручніше вибирати з посудини і наносити на вії. І тільки в 1939 році, коли Олена Рубінштейн представила свій винахід - перший водостійку туш для вій - як косметики для очей ми отримали щось дуже схоже на те, що ми використовуємо зараз. З цього і почалося масове виготовлення туші для вій, яка приблизно через сорок років трохи поміняла свій склад, ставши більш м'якою, еластичною і з восстанавливающими ефектами.

З чого складається туш для вій

У наш час різні виробники випускають велику кількість марок цього косметичного засобу, який вибрати собі може будь-яка жінка, незважаючи на найдивніші і незвичайні переваги в косметиці. Однак щоб з усього цього розмаїття вибрати ту туш для вій, яка підійде саме вам, потрібно звернути увагу на склад даного продукту. З числа основних компонентів будь туші можна вибрати і назвати воду, мило, сажу, уплотняющие смоли, подрібнені барвники, а також поживні речовини. На даному етапі розвитку формули туші для вій виробники навчилися додавати і такі препарати, які в деякій мірі впливають на здоровий ріст вій, на поліпшення їх структури. Крім того, деякі компоненти зі складу туші вибирали для того, щоб вони могли захищати очі від шкідливого впливу навколишнього середовища (пил, вітер, мороз і т.д.).

Найбільш поширеними поживними добавками є кератин, який входить в природний склад самих вій, ланолін, який робить вії не такими ламкими, меланін, як захищає від зовнішніх факторів засіб, а також касторове масло, яке обрали через його живлять і зміцнюють властивостей. Деякі туші для вій містять у своєму складі і вітаміни (А, F, E, B5), які не тільки живлять вії, але і роблять їх більш шовковистим. Також слід вибирати ті туші, в складі яких є консерванти, оскільки саме вони можуть знезаражувати поверхню вій, запобігаючи розмноженню бактерій.

Отже, враховуючи різний хімічний склад цього косметичного засобу, все туші розділяють на вітамінізовані та лікувальні. Якщо у вас чутливі очі, то вам слід вибрати вітамінізовану туш.


А якщо ж ви хочете відновити структуру ваших вій, то потрібно вибрати лікувальну, яка не містить абсолютно ніяких барвників.

Крім того, коли ви обираєте собі туш для вій, не забудьте подивитися на дату її виготовлення. Косметологи ж не рекомендують використовувати цей продукт по закінченню трьох місяців після першого його відкриття.

Які бувають туші для вій

Серед типів даного косметичного засобу, які залежать від мети його застосування, виділяють водостійку, подовжує, підкручує і додає об'єм туш.

Зрозуміло, що основною метою туші, що подовжує є подовження вій. Одним з її компонентів є волокна (нейлон або шовк), що додають віям певну довжину. Якщо ви хочете зробити свої вії довшими, вам слід вибрати подвійну туш, однією частиною якої є кремоподібна маса з цими волокнами, а інший - звичайне чорне барвник.

Якщо ж ви хочете надати більший обсяг своїм віям, то вам слід вибирати відповідну туш. Вона зможе підкреслити виразність ваших очей, зробити їх більш пухнастими. Ефект збільшення обсягу досягається завдяки такому компоненту як віск, здатний обволікати кожну вію з усіх боків.

Якщо ж ви вибрали підкручує туш, то необхідно знати, що цей ефект досягається не тільки через рухів спеціальної щіточки, рівномірно розподіляє фарбу по всьому віям, а й змістом таких компонентів як смолі і кератин, які стягують ваші вії, коли вони висихають. Тим самим вони надають їм певний загнутий вид.

Вибирати водостійку туш рекомендується для вологої погоди. У її складі містяться смоли, які і не дозволяють їй розмокати при волозі. Проте слід враховувати, що такі туші є найбільш шкідливими для ваших очей. Іноді це може закінчитися навіть алергічною реакцією. Тому вибирайте цей тип туші тільки в самих крайніх випадках. Але якщо ж ви все-таки побачили необхідність у її використання, то шукайте на її упаковці напис "moisture-proof". Щоб змити таку туш з вій, необхідно буде вибрати і спеціальний розчинник, зробити це за допомогою звичайного засобу для зняття макіяжу не вийде. Якщо ж ви вибрали туш для вій, на якій є позначка "water-proof", то це зовсім не означає, що вода їй дарма, підвищену вологість вона не витримає.

Чи можна використовувати туш, якщо я ношу контактні лінзи

Контактні лінзи - це не привід для того, щоб обмежувати себе у використанні косметики для очей. Це стосується і туші для вій. Для цього потрібно просто вибирати ті туші, які не будуть обсипатися на ваші очі. Крім того, не рекомендується використовувати занадто рідке косметичний засіб. Також можна вибрати туш, яка створена на водяній основі (позначки "VA" або "Aqua"). Додатково до цього деякі виробники стали писати на упаковках, що ця туш рекомендується при носінні лінз або ж що вона схвалена офтальмологами.

Що стосується водостійкої туші для вій, то вона може забруднювати лінзи, тому не варто її вибирати.

Визначаємо якість туші для вій

Крім усього того, що ми вже описали і що потрібно враховувати, коли ви обираєте туш, також необхідно керуватися певними стандартами її якості. Ми хочемо поділитися з вами основними правилами, які дозволяють визначити наскільки обраний вами товар є хорошим і якісним.

Перш за все, потрібно вибирати ту туш для вій, на упаковці якої вказаний її тип, склад, дата виготовлення і виробник (країна і компанія). Потім можна дістати з упаковки сам туб, щоб переконатися, що колір туші дійсно відповідає написаному на її упаковці. Також зверніть увагу на запах цього косметичного засобу. Потрібно вибирати ту туш для вій, у якої відсутній будь-який запах, що і говорить про її хорошій якості. За своїм складом вона повинна нагадувати крем. Занадто густа або рідка туш говорить про неправильне її зберіганні. Отже, вона може бути шкідливою для ваших очей. Також про якість продукту говорить рівна лінія без грудочок, якщо провести щіточкою по долоні.

На закінчення скажемо про те, що вибирати той чи інший тип або колір туші для вій ви вправі самі. Тільки вам вирішувати і вибирати той образ, створити який ви хочете самі.