Існує повір'я, що наявність безлічі родимок на обличчі і тілі людини є ознакою успіху і щасливого життя їхнього власника. Звичайно ж, на ділі благополуччя і везіння залежать кілька від інших чинників, ніж родимки, однак, і ці темні цятки, як виявилося, можуть послужити на благо людині. Правда, в дещо іншому ключі.

Не так давно вельми унікальне відкриття явили світу фахівці Лондонського Королівського коледжу. Результати свого дослідження, які свідчать про тісний і позитивної взаємозв'язку родимок і молодості, були представлені на медичній конференції Королівського товариства Великобританії.

Як відомо, молекули ДНК людини містять кінцеві ділянки хромосом із захисною функцією, інакше звані теломерами. У міру збільшення віку людини теломери зменшуються в своїх розмірах. Це відбувається тому, що клітини організму знаходяться в процесі постійного ділення, а тому після ділення вони не можуть відтворювати точні, ідентичні копії теломер. У свою чергу, зменшення теломер провокує виникнення практично всіх відомих ознак старіння, таких як зморшки, облисіння, різні вікові захворювання та інші подібні неприємності.

І ось що вдалося встановити ученим: у тих людей, чий шкірний покрив має велика кількість родимок, теломери довші від природи, ніж у тих, у кого родимки присутні в малих кількостях або ж зовсім відсутні. Таким чином, процес ділення клітин, а разом з ним і процес старіння, у першої категорії людей затримуються на 7 років, що дозволяє власникам темного цяток виглядати набагато молодше своїх однолітків, необтяжених родимками.

Правда, тим, хто не може похвалитися наявністю достатнього числа родимок, не слід засмучуватися і спішно готуватися до ранньої старості.


Як заявляють фахівці, на процес зменшення теломер може вплинути спосіб життя, який або суттєво прискорить його, у разі неправильного і нездорового підходу людини до власної життєдіяльності, або гарненько сповільнити, за умови дотримання принципів профілактики та зміцнення здоров'я. До числа так званих "поганих" факторів, що збільшують швидкість зменшення теломер, прийнято відносити наступні шкідливі звички: зловживання сонячним світлом та ігнорування захисних засобів від ультрафіолету, погане харчування, куріння, алкоголь, стреси, ожиріння і нелюбов до фізичних навантажень.

І, навпаки, уповільнити процес зменшення теломер допоможуть фізична активність, багатий антиоксидантами живильний раціон, здоровий сон, дружба з медитацією і використання захисних засобів від сонця. Однак і ці корисні звички не мають здатність до відновлення теломер. Ці властивістю володіє лише один особливий фермент - теломераза. До слова, над розробкою технологій, здатних змусити людський організм до вироблення теломерази, працює американська біотехнологічна компанія "Sierra Sciences LLC".