Слінг - в перекладі з англійської "перев'язь". Слінг - це шматок тканини, призначений для перенесення дитини. Слінг - це прекрасна альтернатива колясці. У нас слінг з'явився порівняно недавно і ще не всі мами знають, що це і як ним користуватися. У цій статті я постараюся якомога краще передати всю красу слінгу.

Як почати носити слінг

Коли дитина з'являється на світ, то, на його думку, найбезпечніше місце в світі - це руки матері. Малюкові вкрай важливо відчувати дотики мами, бачити її обличчя, чути голос і нюхати запах її молока. Для мами слінг теж зіграє хорошу роль, по-перше, малюк завжди рядів, а по-друге, носити його стане набагато легше.

Для початку, перед тим як почати носити слінг, вам необхідно прочитати інструкцію. Потренуватися найкраще на м'якій іграшці або ляльці, з ними можна спробувати різноманітні положення не піддаючи, малюк можливості вивалитися у вас з рук. Дуже добре якщо у вас є знайомі, які мають достатній досвід в тому, як носити дитину в слінгу, але допомога це ніщо в порівнянні з вашим бажанням носити дитину в слінгу і усвідомлення того наскільки це корисно для його розвитку. Не бійтеся знайомити вашого малюка зі слінгом, будьте впевнені в успіху.

Постарайтеся вибрати момент, коли малюк спокійний, посадіть його або укладіть в слінг, по можливості дайте йому прийняти те ж положення, в якому він звик лежати у вас на руках, і носите так деякий час. Ви відразу побачите, що ваш настрій передасться малюкові. По початку, намагайтеся поміщати малюка в слінг сидячи на дивані або стільці, для тих, хто тільки почав користуватися слінгом так буде зручніше. Руки відпускайте тільки в той момент, коли ви впевнені що вам і дитині зручно, а слінг досить надійно тримає вашого малюка, і носити його комфортно. Для зручності і контролю своїх дій, щоб носити слінг, можна використовувати дзеркало. В основному діти приймають слінг з одного або двох разів, але трапляються і уперті які дуже люблять мамині руки, а ось в слінгу перебувати відмовляються. Цим діткам знадобиться більше часу, щоб звикнути до слінгу.

Для того щоб поступово привчити дитину до слінгу - тримайте його на руках, а слінг накидайте зверху, дуже зручно якщо вам хто-небудь буде допомагати регулювати і розправляти слінг . Далі поступово пробуйте затягувати слінг тугіше. Намагайтеся перенести не його частину ваги дитини, а решті вага залишайте на руках і так носите. Через якийсь час починайте руки тримати з зовні слінгу і, врешті-решт, коли малюк вже зовсім звикне ви зможете прибрати руки зовсім. Процес привчання малюка до слінгу займе приблизно тиждень, також намагайтеся давати дитині груди в той момент, коли він знаходиться в слінгу. Такий жест буде показником для малюка, що все добре.

Якщо у вашій родині є старші діти, вони неодмінно захочуть носити сестричку або братика в перев'язі. Для малюків можна самим зробити слінг, щоб вони могли носити там іграшку чи ляльку, а от дітям постарше можна довірити і справжній слінг.


Якщо старшій дитині 8-10 років, а младшенькому виповнилося 4 місяці, то старша дитина легко впоратися з таким завданням. Природно, мамі необхідно буде контролювати старшої дитини, і підказувати йому, як правильно посадити малюка, як носити слінг. Час носіння дитини буде залежати від фізичної форми старшої дитини. Для дівчаток особливо добре навчиться в ранньому віці носити дитину, так як потім коли вона стане мамою, вона вже матиме певний досвід носіння малюка.

Види слінгів

Існує кілька видів слінгів, але найпоширеніші з них це слінг - шарф і слінг з кільцями.

Як носити слінг-шарф

Цей слінг представляє з себе смужку з тканини довжиною від 3 до 6 метрів. За допомогою цієї смужки тканини малюка як би прив'язують до мами. Слінг одягають на два плеча, і вага малюка рівномірно розподіляється на стегна, спину і плечі мами. Слінг з тягнеться трикотажної тканини по своїй м'якості і облеганию відмінно підійде для малюків вагою до 10 кілограм. Слінг з жаккарда підійде малюкам з будь-якою вагою.

Як правильно зав'язувати слінг - шарф

Середину слінг-шарфа необхідно прикласти до талії, а хвости заведіть назад. Потім перехрестите хвости ззаду і накиньте їх на плечі. Потім візьміть хвости і заведіть їх під смугу, яка у вас на животі і перехрестите. Потім заведіть хвости, тому і зав'яжіть там вузол. З часом ви зрозумієте скільки місця вам необхідно буде залишати для того щоб дитинці було комфортно. Для слінг-шарф можна носити в декількох положеннях: "колиска", "сердечко до сердечка", "на стегні", "на спині".

Як носити слінг з кільцем

Такий вид слінгу являє собою шматок тканини, на одному кінці цієї тканини є м'яка подушка для маминого плеча, а так само два кільця. У них потрібно заправляти інший кінець тканини. В результаті цього у нас утворюється слінг, який розташовується по діагоналі і вішається на одне плече, з боків слінгу утворюються м'які бортики. Такі слінги роблять з щільної і тонкої тканини, їх зовсім не складно носити.

Як правильно одягати слінг з кільцями

Для початку необхідно розправити слінг в ширину і надіти його через голову і руку. Подушка повинна знаходитися на плечі, а хвіст з кільцями спереду. Далі необхідно розправити слінг на спині, чим краще ви розправою слінг, тим краще ви зможете розподілити вагу дитини. Потім вам необхідно буде укласти м'який бортик під грудьми навколо свого тіла таким чином, щоб він був спрямований вгору. Хвіст повинен бути розправлений в кільцях, це допоможе з легкістю регулювати бортик. Слінг з кільцями також можна носити в декількох положеннях: "колиска", "сердечко до сердечка", "на стегні", "на стегні за спиною".

Слінг - це дуже зручна і незамінна річ, якщо ви освоїте її, то ваше проведення часу з малюком буде набагато приємніше, ваші руки не будуть "відвалюватися", а малюк буде з гарним настроєм. І носити його буде зовсім не складно.