Один з найважливіших будівельних матеріалів є будівельний пісок, без якого не може побудуватися не один будинок, не одна будівля, не одне будівництво. Пісок в будівництві може використовуватися по-різному - це будівництво дорожніх полотен, відсипання території при роботах нульового циклу, як заповнювач в різних сумішах, а також в бетоні.

Будівельний пісок - це суміш зерен, які з'явилися від руйнування гірських порід. За своїм складом будівельний пісок складається з 60% кварцу та інших мінералів. Поділяють види піску як кар'єрний і річковий. При будівництві стін або пінобетонних блоків бажано використовувати саме кар'єрний пісок, так як він більш міцний при взаємодії з цементом та іншими сумішами.


Також він дуже добре підходить для засипання території і готування штукатурних розчинів.

Річковий пісок більш м'який і може використовуватися при укладанні дворової плитки, а також бордюрів. Також річковий пісок застосовують в цілях приготування бетону та інших розчинів, які забезпечують підвищену якість продукції, що випускається. Існує ще такий пісок як "некондиційний", який не може використовуватися для виробництва бетону. Його застосовують для підсипки території доріг під будівництво доріг і будівель. Пісок цей забезпечує хороший дренаж, і коштує він набагато дешевше. Тому якщо робота буде пов'язана з ремонтом або обробкою дороги, бажано взяти "некондиційний" пісок і заощадити трохи.