Якщо ви вирішили розпочати планування сімейного бюджету то ви повинні завжди пам'ятати, навіщо ви почали вести бюджет. Не треба починати вести бюджет тільки через те, що ви думаєте, що так потрібно. Ви повинні самі усвідомити, навіщо він вам потрібен.

І так, що ж все-таки потрібно знати для того, щоб скласти сімейний бюджет. В першу чергу ви повинні, знати який дохід ви отримаєте в цьому місяці. Звучить це смішно, але дуже багато сімей точно не знають, скільки грошей вони отримають на місяць. Тому потрібно записати на папірці все доходи вашої сім'ї: зарплати, премії, аванси, борги, щоб точно знати те число, яке ви маєте за місяць.

Наступний ваш крок це порахувати приблизні витрати вашої родини. Щоб це зробити можна витрати поділити на дві групи: обов'язкові і необов'язкові. До обов'язкових витрат входять: кредити, оплата комунальних послуг, оплата навчання та інше.


Це ті оплати, за які ви в будь-якому випадку повинні заплатити, і їх потрібно ставити першими в списку. А до необов'язковим витрат входять: покупка продуктів, на яких ви можете заощадити, покупка одягу, витрати на автомобіль ну і тому подібне.

Коли підрахунок своїх зразкових витрат складений, потрібно від суми доходів відняти суму витрат якщо там вийшов плюс то це добре. Куди подіти решту гроші? Непотрібно їх миттєво витрачати. Найкращий варіант це покласти їх у банк. Але якщо у вас вийшов мінус, то потрібно скорочувати витрати. Потрібно подумати без яких речей ви можете прожити, або на якихось можете заощадити. Також можна відмовитися від поганих звичок: сигарет, солодкого, алкоголю. Такими методами ви приберете свій мінус.