Шліфувальну шкурку використовують в роботах різного виду. Нею можна затирати нерівність швів, припуску матеріалів, при видаленні старої фарби і іржі, для полірування.

Це високі матеріали по міцності. Головним компонентом даних виробів є абразивне покриття. Виготовляють наждачний папір з тканинної основою (їй характерна висока міцність) і паперовій основі (ціна ніжі).

Є такі види шліфувальних шкурок:

  1. Наждачний папір - продається невеликими листами і використовується для побутових цілей.
  2. Наждачний папір в рулонах - за основу береться тканину або папір, можна придбати в спеціалізованому магазині і будь-якому будівельному гіпермаркеті.
  3. Шліфувальна сітка - застосовується тільки у професійній роботі, до її складу входить скловолокно з нанесеним карбідом.
  4. Шліфувальна губка - застосовується тільки для складної роботи: при вигинах, невеликих отворах.

Для кожної ситуації або завдання підбирається певний вид паперу.

Як вибрати наждачний папір

При виборі наждачного паперу не забувайте про кількох критеріях, які потрібно обов'язково пам'ятати і знати.

Одним з головних компонентом є зерно, гранули амбразіва.


М'яка або груба шліфшкурка - це буде залежати тільки від зерен, їх розмірів (діаметра).

Придивіться до самого матеріалу: якщо виготовлений з використанням оксиду алюмінію, значить поверхня буде тверда. При використанні карбіта натрію - виходить м'яка поверхня.

Чим менше зерен на квадратному дюймі, тим більша ймовірність, що поверхня буде грубою. При високій зернистості дану продукцію використовують для делікатних робіт і м'яких матеріалів.

Вибираючи наждачний папір важливо звертати увагу також і на її основу. При побутовому використанні підійде найпростіша папір. Але більшу перевагу слід віддати все - таки водостійкою. Тому краще вибрати наждачний папір з тканинною основою або паперової.

При розмірі полотна важливо враховувати, що саме ви збираєтеся нею робити. Чим більше роботи, тим товщі за розміром мусить бути наждачний папір.