Відсутня необхідність міняти батарейку. Що дозволяє бути незалежними від сервісу. Не потрібно виділяти гроші на заміну батарейки.

Велика ремонтопридатність. В умовах гарної, облаштованій майстерні і при наявності у майстра належної кваліфікації, будь-яку відсутню деталь може виготовити і годинникар. Несправні ж деталі кварцових механізмів, в своїй більшості, можуть бути виготовлені тільки на заводі. Механічні годинники наручні, незалежно від ступеня старості, можна відремонтувати із збереженням оригінального механізму. У свою чергу кварцові годинники, якщо завод-виготовлювач перестав випускати запасні частини (чіпи), можна відремонтувати тільки повністю замінивши механізм.

Більший термін служби.


Механічні годинники з'явилися близько 400 років тому і мають імідж більш престижних і довговічних. При належному догляді, періодичної мастилі, годинник може прослужити власникові більше 10-ти років. А кварцові годинники стали проводитися всього лише 40 років тому і програють в довговічності, так як пластмасові деталі можуть піддаватися саморуйнування, та й залежать вони від джерела живлення - ні батарейки, немає роботи годин. Та й кварцові годинники, випущені в 70-х роках, що працюють на ртутних батарейках (зараз не випускаються), працювати на сучасних не будуть.

Сказати однозначно які години краще, неможливо. Кожен покупець вибирає собі годинник за своїми критеріями, потрібним тільки йому.