Вибрати кондиціонер самостійно цілком можливо, слід лише витратити час на уважне вивчення ринку техніки .

Всі існуючі, на сьогоднішній день, кондиціонери можна класифікувати на віконні, спліт-системи і, звичайно ж, мобільні. Перші приємно радують досить низькою ціною, однак, вони займають більшу частину вікна і шумно працюють.

Більш зручні мобільні кондиціонери, монтаж яких призвести набагато легше, а от шум такий же сильний, як і у віконних. Вартість мобільних кондиціонерів завжди набагато вище в порівнянні з ціною віконних.

Не набагато дорожче спліт-системи, однак, переваг у них набагато більше. Це і зручний монтаж, і відсутність шуму в роботі.

Перед тим як купити кондиціонер в магазині, слід детально вивчити, можна із залученням продавця-консультанта, функції представлених моделей кондиціонерів.


Важливо пам'ятати, що першою і найважливішою характеристикою виступає потужність. Вона залежить від розміру приміщення, кількості та конфігурації вікон, а також пристрої дверей потужність кондиціонера може бути різною. Розрахунок потужності кондиціонера зробити досить складно, тому бажано, щоб це робив професіонал. Невірно розрахована потужність кондиціонера скоротить термін його служби і знизить якість роботи.

Крім основних функцій, слід вивчити додаткові, такі як іонізація, очистка повітря. Подібні функції в сучасному світі не приємна дрібниця, а необхідність, викликана сильним забрудненням вдихуваного повітря.