Кондиціонер - це технічно досить складний пристрій, і як будь-яка техніка потребує догляду і дотриманні правил експлуатації. Для кондиціонера відсутність потрібного догляду може значно скоротити термін служби (термін служби кондиціонерів 8-10 років) і привести до поломки через 2 роки. Це однаково стосується і дешевим і до дорогих моделей кондиціонерів.

Спліт-система складається з зовнішнього і внутрішнього блоків. До складу зовнішнього блоку входять компресор, вентилятор і конденсатор. У внутрішньому блоці містяться вентилятор і випарник. Між блоками по трубопроводах переміщається фреон в суміші з компресорним маслом. Вентилятори потрібні для правильного теплообміну і циркуляції холодного воздуха.

Правильнообслуживатькондиционеры Рязань нескладно. Зазвичай доступні власнику процедури докладно описуються в інструкції. Догляд полягає в наступному:

- Необхідно очищати від пилу і сажі фільтри внутрішнього блоку один раз на місяць. Фільтри представляють із себе дрібну сітку, розташовану під передньою панеллю. Фільтри затримують з повітря пил і кіптява. Сітку промивають теплою водою і просушують.


Робиться це досить просто і звичайно докладно описується в інструкції до кондиціонера. Якщо фільтри не промивати, то на них осідає пил і погіршується робота кондиціонера. Мідні трубопроводи обмерзають, з них починає капати вода.

- Один раз на тиждень слід промивати фільтри зовнішнього блоку.

- Один раз на рік треба очищати теплообмінник внутрішнього блоку. Для цього треба зняти передню панель і повітряні фільтри, і длінноворсового пензлем почистити ребра теплообмінника.

- Один раз на рік необхідно проводити профілактику, викликавши з сервісної служби сервісного майстра. Профілактика полягає у перевірці тиску і дозаправлення кондиціонера фреоном. Викликаний фахівець також почистить зовнішній і внутрішній блоки і перевірить кондиціонер у всіх режимах роботи.

Для правильної експлуатації найкраще укласти договір на обслуговування з сервісною службою, щоб потрібні профілактичні роботи проводилися в строк і в потрібному обсязі.

У цьому випадку кондиціонер не відмовиться працювати тоді, коли він найпотрібніше - в самий жаркий літній день.