Наш світ оточений різними істотами. Але є такі яких ми навіть не можемо побачити. На шкірі здорової людини живе незліченна кількість різних істот.

Більшість таких мешканців, знаходяться зовні, не створюючи жодних проблем у здоров'ї, а деякі навіть здатні і приносити людині користь. Мікроби утворюють на шкірі людини захисний шар різної щільності який не дає шкідливим бактеріям проникнути в організм.

Наприклад в ротовій порожнині живе велика кількість різних бактерій, не заподіюючи нам ніякої шкоди, але якщо їх там не буде, то людина легко зможе захворіти стоматитом під час звичайного прийому їжі. Відомо, що в одному мілілітрі слини здорової людини міститься від 10 мільйонів до 1 мільярда бактерій, а в сечовому міхурі або легких практично немає жодної бактерії, але мільйони їх живуть в травному тракті (на всьому його протязі).

В той же час бактерії травного тракту є необхідними для нормального травлення і без них виникає дисбактеріоз, що тягне за собою лікування і можливо навіть госпіталізацію.


Робимо висновок, що природна мікрофлора є головним стимулом формування механізму місцевого імунітету.

Вже багато років людство бореться з шкідливими бактеріями і вірусами при тому часто знищується як потенційно небезпечна так і умовно патогенна флора яка забезпечує місцевий імунітет. Іноді ми забуваємо що знищивши щось небезпечне для нас ми також можемо нашкодити нашому здоров'ю якщо не відновимо баланс, не відновимо нашу звичайну мікрофлору. Здоров'я Вам і хороших бактерій Вашому організму на додачу!