Найважливішою частиною мексиканського костюма вважається сомбреро. Це крислатий капелюх, у якої високо піднята конусоподібна тулія, а краї полів догори закругляются. У наш сучасний час такий капелюх можна побачити тільки на карнавалі в Новорічну ніч. Але навіть якщо ви побажаєте її придбати, то це буде зовсім не просто. Так як у продажу їх практично немає, а от зробити своїми руками можна. Ми розглянемо кілька варіантів, як зробити сомбреро.

У багатьох людей ця капелюх асоціюється з мексиканськими кактусами, рівнинами, палючим сонцем. Внаслідок цього, сомбреро прагнуть зробити спекотним літом, щоб можна було сховатися від смажачі сонця.

З чого можна зробити сомбереро (варіант№1)

Найважливіший елемент сомбреро - це тулія. Її можна зробити з пластикового відерця з -під майонезу, квіткового горщика або відерця з-під попкорну. Будь-який з цих предметів повинен відповідати величині головного убору. Також вам знадобиться фарба, кольоровий папір, ножиці, простий олівець, гумка, лінійка, циркуль, скотч і атласна стрічка.

Обраний предмет для тулії необхідно покрити білою фарбою, бажано акрилової. Зачекайте, поки фарба висохне. На наступний день візьміть будь аркуш кольорового паперу, на ваш розсуд, поставте на нього предмет-відерце і обведіть його. Далі вам знадобиться циркуль. З його допомогою зробіть коло на кілька сантиметрів менше основного.

Наступне дія, яку потрібно зробити - це визначення розміру полів наявної капелюсі. Тому далі намалюйте величезний овал навколо попередніх двох кіл.

Потім вам знадобляться гострі ножиці, якими вам потрібно вирізати величезний овал і внутрішній, щоб вийшла заготівля схожа на велику букву "О".

Далі вам необхідно зробити надрізи паралельно внутрішньому колу і до меж зовнішнього кола.

Смужки, які утворилися потрібно загнути акуратно вгору так, щоб вони утворили правильне коло.

Потім потрібно зробити невеликі надрізи, приблизно, два-два з половиною сантиметри з відстанню в десять сантиметрів один від одного по зовнішньому периметру сомбреро, потім їх теж потрібно підігнути догори. Далі вам знадобиться клеїть олівець, а не клей ПВА або ще який-небудь інший клей, так як після них можуть бути видні місця склейки, а після олівця вони не так сильно помітні. Отже, беріть клеїть олівець і склеюють кінчики смужок, які перекривають одна іншу.

Тепер займемося знову горщиком.


Після того як фарба на ньому висохне, вам потрібно зробити його кольоровим. Його можна вибрати на свій розсуд, але рекомендуємо зелений, жовтий, червоний, помаранчевий або чорний.

Після того, як фарба підсохне, вам потрібно буде доповнити сомбреро всілякими мексиканськими орнаментами - точками, зигзагами і так далі.

Далі всередину відерця необхідно прикріпити тонкий, двосторонній скотч, а до нього приклейте розрізані окраєць кольорового паперу. Акуратно притисніть, а потім скрупульозно розправте всі сектори капелюхи, щоб вона виглядала надійною і міцною.

І на закінчення всієї роботи спорудити з атласної стрічки ремінець, тільки не сильно тонкий, щоб на ньому могла втриматися ваша капелюх. Приклейте ремінець в середині сомбреро за допомогою клеїть олівця.

З чого ще можна зробити сомбреро (варіант№2)

Для другого варіанту, як зробити сомбреро, вам знадобиться: кольоровий картон, гострі ножиці, голки і нитки. А також всілякі прикраси для вже готового сомбреро і тасьми для зав'язування.

Всі знають, що справжнє сомбреро плететься з соломи. Але це дуже складно, тому в Мексиці вчать робити ці капелюхи ще з раннього дитинства. Внаслідок цього, ми постараємося зробити імітацію сомбреро з кольорового картону.

Візьміть картон і намалюйте на ньому два кола. Один діаметром - двадцять сантиметрів, а інший - сім-вісім сантиметрів. Виріжте їх, потім обробіть краю, тобто на них потрібно зробити надрізи близько 1,5-2 см з обох сторін, як з внутрішнього, так і з зовнішньої.

Далі потрібно вирізати ще одне коло з картону того ж кольору, тільки для даху сомбреро. Потім з цього кола необхідно зробити акуратний конус. Таким чином, у вас вийшло кілька частин капелюхи, які між собою потрібно скріпити скріпками або зшити нитками. Це робиться за замовчуванням. Конус потрібно злегка надрізати і загнути, а після наклеїти найменший коло знизу. Ще раз з'єднайте частини сомбреро міцними нитками, потім загніть поля таким чином, щоб вони чергувалися. Останнім і завершальним дією буде пришивки тасьми до сомбреро.

Корисні поради, як зробити сомбреро

Перед тим як почати вирізати заготовки з картону, спочатку спробуйте їх зробити на звичайній газеті, щоб не зіпсувати картон і визначитися точно з розміром і з місцями зшивання сомбреро.

Якщо вам зовсім не підходить картонний варіант капелюхи , то ви можете відправитися в Мексику, де навчитеся плести даний сомбреро.