Слід запам'ятати, що метод Пілатеса є не тільки процесом стабілізації тіла і мобілізації м'язів, тому що пілатес - не звичайна лікувальна фізкультура.
Багато людей хочуть після заняття не просто добре виглядати, але і добре себе почувати. Техніка управління тілом вчить боротися з безліччю стресів і позбавлятися від прихованого напруження м'язів. Тому в ході заняття часто виникає відчуття душевного підйому. І це не дивно, так як вправи сприяють виділенню в кров гормонів гарного настрою - ендорфінів. До того ж, під час виконання того чи іншого руху в організмі відбувається безліч найрізноманітніших процесів. В тому числі, на клітинному рівні кровоносна і лімфатична системи отримують хороший енергетичний поштовх.
Пілатес не тільки привчає м'язи до природних рухів, але і сприяє активізації механізмів захисту від хвороб. Тому даний метод застосовують при лікуванні різних травм. Часто в травмованої області створюється застій крові. Це відбувається тому, що пошкоджену ділянку знаходиться в статичному положенні. Внаслідок цього поживні речовини не досягають клітин, а токсини не виводяться з організму. У цьому випадку механізми самозцілення не мають можливості діяти і, як наслідок, з'являються біль і роздратування.
Акуратні і поступові вправи пілатеса допомагають позбавити від болю. На початку заняття важливо зняти напругу, що нагромадилася. Це вже буде важливим моментом у боротьбі зі стресом. Усвідомлення власного тіла допоможе виявити приховане напруження.


Заняття починається з досить легких вправ. Але не всі можуть робити їх правильно з першого разу. Адже при виконанні цих плавних і контрольованих рухів важливо не обманювати себе. Ці вправи повністю безпечні. Важлива умова їх виконання - правильна постава.
Комплекс вправ за методом Пілатеса допомагає вам створювати прекрасну фізичну форму. Ваш зовнішній вигляд змінюється виключно в кращу сторону. Але не слід розглядати цю техніку як звичайну корекцію фігури. Незважаючи на те, що пілатес вчить працювати конкретними м'язами, наприклад, м'язами живота, при виконанні вправи важливо відчувати все тіло. Не слід концентруватися тільки на певних частинах тіла, інакше це може порушити м'язовий баланс.
Звичайно ж, в пілатес дуже багато вправ, пов'язаних з роботою м'язів живота. Важливо навчитися правильно працювати з ними, і тоді у вас буде ідеально плоский живіт. Ви, таким чином, позбудетеся від болісної необхідності повторювати вправу величезна кількість разів. Головне в техніці управління тілом не кількість, а якість. Тільки в цьому випадку можна досягти довгострокових результатів. Те ж саме стосується занадто великих сідниць або в'ялих стегон.
Пілатес також вчить правильно стояти: потрібно витягнути хребет і зміцнити "центр". Тоді людина здається стрункішим і на кілька сантиметрів вище свого зростання. Висока, струнка, міцне тіло - ось результат занять по методу Пілатеса.
Завдяки пілатесу, люди не тільки правильно рухаються, але й добре виглядають і чудово себе почувають.