Насуваються зимові холоди, а разом з тим - і різні простудні захворювання, до яких найбільше схильний людський організм саме в цю пора року . Отже, настає час задуматися про свій імунітет і як слід підкріпити його стимулюючими засобами, щоб в результаті підвищити опірність організму проникненню вірусів та інфекцій.

Головне - не переборщити з медикаментозними імуностимулюючі препаратами, які у величезних кількостях пропонує сучасна медицина. А ще краще - відмовитися від них зовсім, або ж приймати їх тільки у випадках гострої необхідності, бо організм людини має особливість до швидкого звикання до подібних "помічникам". Отже, в той момент, коли йому дійсно знадобитися чітка і злагоджена робота захисної системи, вона запросто може не спрацювати.

Також не варто зловживати і засобами народної медицини. Варто пам'ятати про те, що будь-яке втручання в імунну систему загрожує серйозними проблемами. Іншими словами - все має бути в міру.

Однак, допомога імуностимулюючих засобів, що надається в розумних межах, шкоди організму не принесе. Для профілактичних цілей достатнім буде збагатити свій живильний раціон тими продуктами, які у великих кількостях містять природні стимулятори імунітету.

Отже, у списку натуральних імуностимуляторів лідируючі позиції займають наступні продукти:

  • Часник - володіє сильними антибактеріальними властивостями. Вміщені в ньому біологічно активні речовини - фітонциди - пригнічують ріст і розвиток бактерій, що в свою чергу допомагає запобігти багато інфекційних захворювань, грип та застуду. Корисний цей овоч і з тієї причини, що жоден з безлічі існуючих видів бактерій так і не зміг виробити власний імунітет до часнику.
  • Імбир - містить величезну кількість природних антиоксидантів, володіє прекрасними бактерицидними властивостями.


    Речовини, що містяться в імбирі, сприяють нормалізації теплового балансу організму, контролюють процес потовиділення, допомагають зменшенню кашлю, заліковують запальні процеси в області носа і горла. Разом з тим імбир є прекрасним стимулятором обміну речовин, він нейтралізує харчові токсини, покращує процес кровопостачання організму і навіть допомагає позбутися зайвих кілограмів.

  • Морква - один з найбільш сильних і дієвих природних імуностимуляторів. Міститься в моркві бета-каротин зміцнює захисні функції організму, налаштовуючи їх роботу на протистояння вірусних та бактеріальних інфекцій. Цікавий і той факт, що чим більше бета-каротину надходить в організм людини, тим більше стає в ньому захисних імунних клітин.
  • Брокколі - містить велику кількість вітамінів і антиоксидантів, що захищають організм від ракових захворювань і знижують ризики виникнення серцевих нападів. Вітамін С, у великих дозах міститься в брокколі, сприяє зміцненню імунної системи.
  • Зелений і чорний чай - речовини, в них містяться, також сприяють зміцненню імунної системи, роблять на організм людини прекрасне тонізуючу дію. І, звичайно ж, гарячий, свіжозаварений чай (особливо зелений) допомагає впоратися з простудними захворюваннями, причому комплексно впливаючи на весь організм: він зігріває горло, провокує рясне потовиділення, внаслідок чого знижується температура тіла і організм звільняється від токсинів та інших шкідливих речовин.