Як відомо, кедрові горіхи, зберігати які не так складно, є унікальним джерелом різноманітних корисних речовин. У них є вітаміни групи В, амінокислоти, мікроелементи, наприклад, цинк, мідь, марганець, кобальт. Загалом, вживати кедрові горіхи необхідно і дорослим і дітям, тільки потрібно правильно зберігати їх. Про те, як вам краще зберігати кедрові горіхи, щоб вони не зіпсувалися і не втратили свої чудові якості, ми і хотіли б розповісти. Зробити це зовсім не важко. Потрібно лише дотримуватися деяких основних правил.

Що може стати в нагоді?

Для того щоб зберігати кедрові горіхи, вам потрібно трохи підготується. Отже, купіть млинок, якою можна дробити шишки, а також два сита, осередки одного з яких повинні бути дрібними, а другого - великими. Крім того, вам знадобиться брезент або ж клейонка, а також скляні банки, контейнери з пластика і холодильник.

Крок перший

Для того щоб зберігати кедрові горіхи, потрібно спочатку обпалити шишки кедра на відкритому вікні, потім розсипте їх і залиште на якийсь час у сухому місці, проте накрийте їх навісом. Якщо шишок у вас всього декілька, то ви зможете вибрати з них горішки і руками. А от якщо вам належить зберігати кедрові горіхи у великій кількості, то розстеліть на землі брезент і роздробити над ним шишки за допомогою самої примітивної млини з короба з валиками. Далі за допомогою сит відокремте горішки від осколків та іншого сміття.

Крок другий

Щоб зберігати кедрові горіхи, витягнуті з шишок, покладіть їх на шматок жерсті і просушіть над багаттям. Слідкуйте, щоб горішки не підгоріли, для чого постійно перемішуйте їх. Покладіть їх в сухе місце на брезент, але час від часу все-таки перемішуйте.


До речі, використовувати для зберігання можна і підвал, якщо він сухий.

Якщо ви плануєте зберігати кедрові горіхи в домашніх умовах, то скористайтеся іншим способом. На час сушіння розсипте їх по брезенту шаром в 20 см в сухому приміщенні. Кілька днів перемішуйте їх як мінімум раз на добу.

Крок третій

Після того, як горішки підсохнуть, для того щоб зберігати кедрові горіхи, необхідно зробити наступне: неочищені ядра покладіть в мішечок, зшитий з натуральної тканини, і сховайте в темне і сухе місце. Звернемо вашу увагу, що зберігати кедрові горіхи можна не довше, ніж півроку. Уважно стежте за тим, щоб до того місця, де ви вирішили зберігати кедрові горіхи, не могли проникнути різні комахи або ж гризуни, а також птахи.

Як зберігати очищені кедрові горіхи

Необхідно покласти ядра горішків, очищені від шкаралупи, в поліетиленовий пакет або ж пластиковий контейнер. Після цього зберігати кедрові горіхи стоїть у холодильнику, проте простежте, щоб на горішки не потрапляла волога, як і на пакети і контейнери. Так можна зберігати кедрові горіхи не більше ніж 2 місяці.

Ще один спосіб, яким можна зберігати очищені від шкаралупи кедрові горіхи, полягає в тому, щоб помістити ядра в скляні банки і міцно закрити їх кришками, які, втім , не повинні бути герметичними. Потрібно сховати ці банки в темне місце з кімнатною температурою при вологості не більше 65%. Так ви зможете зберігати лущені кедрові горіхи близько 3 місяців. Якщо залишити їх на більший термін, то вони просто втратять всі свої корисні властивості. До речі, простежте, щоб ні банки, ні самі горішки були мокрими або навіть вологими.