Про забобони говорили вже багато і не раз. Хтось у них вірить, намагаючись дотримуватися всіляких прийме, хтось же навпаки - всіляко їх відкидає, а всі збіги називає випадковістю. Чому так відбувається ніхто не знає. І все ж не дарма люди відзначили часті збіги і назвали їх забобонами. Можливо, саме так вони хотіли вберегти інших, змусивши відмовитися від того чи іншого вчинку. Чому б і ні? Хоча справжні скептики будуть стояти на своєму, називаючи ці забобонні прикмети якщо не абсурдом, то, як мінімум нісенітницею.

Багато з таких прикмет говорять про подарунки, які не можна дарувати. Ось чому, наприклад, не можна дарувати ніж? Або виделки? Або годинник? Швидше за все, більшість просто знає, що не можна дарувати, а ось чому це так і до чого це може призвести відомо не багатьом. Давайте ж спробуємо з'ясувати, чому не можна дарувати ніж.

Що символізує ніж

Ніж з'явився ще в стародавні часи. Завдяки своїй практичності він відразу став незамінним знаряддям для полювання. Однак разом з цим він став символізувати смерть, оскільки його використання призводило до загибелі тварин. І хоча ніж не завжди застосовували безпосередньо для полювання, то навіть побічно він мав відношення до цієї справи. З його допомогою, наприклад, виготовляли стріли для лука, киї та інші види зброї.

Тому дарувати цей предмет стало неприйнятним вже дуже давно.


Люди вважали, що подарований ніж принесе людині смерть його особисту або члена його сім'ї. Так чи інакше, але до нього почали ставитися з деяким побоюванням, особливо оберігаючи від нього своїх дітей.

Чому не можна дарувати ніж в наші дні

А ось чому в якості подарунка ніж став винятком у наші дні - невідомо. Швидше за все, ця прикмета збереглася з тих самих давніх часів, коли в людях і зародилося це марновірство.

Сьогодні нож символізує швидше нещастя, ніж смерть. Його не можна дарувати з кількох причин. Насамперед, це може накликати горе або сварки прийняв такий подарунок. Особливо це стосується людей, один з яких подарував його, а інший його прийняв. Також вважається, що цей предмет пов'язаний з нечистою силою, що знову робить його небезпечним подарунком. Багато хто вірить, що подарований ніж може закликати злих духів до людини, що прийняв такий подарунок, оскільки вони люблять всі гострі предмети.

Так чи інакше, але дарувати ніж можна. Чому це так насправді - відповідь вам ніхто не дасть. Крім того, кожен з нас може сам собі придумати погані передбачення, навіть якщо всі ці прикмети виявляться не правдою. Тут вже працює підсвідомий рівень, управляти яким людина ще не навчився.