Як відомо, всі звички людини діляться на шкідливі і корисні. При цьому, яким би дивним це не здавалося, багато людей здатні пригнічувати ті звички, які приносять користь для їх здоров'я, і в той же час вони абсолютно безсилі у викоріненні власної залежності від шкідливих "супутників".

Тим часом деякі шкідливі звички - незважаючи на їх цілком невинне, на перший погляд, "поведінка" - можуть завдати досить-таки серйозна втрата молодості і краси. Причому їх дія буде справою буденною і практично непомітним, а ось результат стане аж ніяк небажаною.

Таким чином, до п'ятірки найбільш шкідливих для краси звичок фахівці відносять такі:

 1. Хмуриться і сміятися:
  Звичайно ж, ніхто не заперечує позитивного впливу сміху, стимулюючого процес утворення ендорфінів ("гормонів щастя"), на здоров'я людського організму. Однак, поряд з тим сміх надає досить-таки згубний вплив на стан шкіри. Він провокує появу мімічних зморшок, послаблює захисні функції шкіри вік, в результаті чого в сей області утворюються так звані "гусячі лапки", а також призводить до виникнення носогубних складок.
  Не менш руйнівна і звичка хмуритися. Насуплені брови провокують утворення між ними глибоких вертикальних ліній, які з часом переростають в закоренілі зморшки. Ті самі дії з чолом призводять до виникнення в цій області горизонтальних ліній. Не є винятком і манера підтискати губи - від цього шкіра навколо рота стає в'ялою, виникають так звані "зморшкуваті промінчики".
  Як діяти? Всі ці звички - дії абсолютно рефлекторні, тому для їх викорінення необхідний суворий і жорсткий самоконтроль. На перших порах контролювати міміку можуть допомогти підручні засоби. Наприклад, позбутися звички хмуритися можна таким чином: тонкі смужки цигаркового паперу, попередньо змочені у воді, необхідно "приклеїти" на кілька годин до чола - це допоможе контролювати міміку. Що стосується сміху, то час від часу його можна заміняти посмішкою.
 2. Покусувати губи:
  Ця звичка знайома багатьом. Як правило, людина кусає губи в силу різних причин - починаючи від злості, нетерпіння і страху і закінчуючи станом сильного захоплення, пристрасті і радості. Однак, наслідки даної звички не дуже-то гарні - шкіра на обкусаних губах постійно лущиться, а утворені в результаті цієї дії ранки і тріщинки стають легкою приманкою для частинок бруду і пилу, які проникаючи всередину можуть спровокувати запалення шкіри губ.
  Як діяти ? У першу чергу, необхідно залікувати утворилися тріщини і позбутися від лущення. Помічниками в цій справі стануть спеціальні косметичні засоби - гігієнічна помада, крему і бальзами для губ із зволожуючим ефектом. Крім того, перед відходом до сну необхідно наносити на шкіру губ будь-яке рослинне масло (краще всього - оливкова, персикове або масло волоського горіха).
 3. Чіпати обличчя руками:
  Будь дії, пов'язані з дотиком до обличчя - будь-то підпирання щоки долонею, рушання лоба або ж чухання носа - провокують розтягнення шкіри, в результаті чого відбувається передчасне утворення зморшкуватих складок.


  Враховуючи ж те обставина, що руки людини в такі моменти, як правило, далекі від ідеальної чистоти, шкіра стає легкою здобиччю для мікробів, які проникають у верхні шари шкірного покриву і наносять йому непоправної шкоди.
  Як діяти? Знову ж на допомогу приходить жорсткий самоконтроль. У даному випадку доцільно піти на самообман: необхідно просто зайняти руки чим-небудь іншим - перебирати чотки, крутити олівець, постукувати по столу тощо. Головне - відволікти руки об особи і зайняти їх іншою справою.

 4. Видавлювати прищі:
  Часте видавлювання вугрових утворень і висипань призводить до ще більшої стимуляції сальних залоз, а, отже, підвищує жирність шкіри. Причому схильність до даного заняття часом не можуть зупинити ні нанесений макіяж, ні брудні руки. Таким чином, шкіра знаходиться в ще більшій небезпеці, бо в її клітини проникають бруд і бактерії, що травмує здорові тканини, а інфекція розноситься по всій площі шкірного покриву, що призводить до подразнення шкіри і утворення нових висипань.
  При цьому не вирішить проблему навіть правильна підготовка до процесу видавлювання прищів - розпарювання шкіри, використання косметичних серветок та інші заходи. Єдино вірним і правильним рішенням служить тільки професійна косметологічна допомога.
  Як діяти? По-перше, слід використовувати антисептичні засоби, які захистять шкіру і позбавлять її від шкідливих бактерій і мікробів. По-друге, необхідно звернутися до фахівця-косметолога, який не тільки протестує стан шкіри, але і призначить необхідні для поліпшення її виду процедури - чищення, маски, використання спеціальних лікувальних засобів.
 5. Сидіти, закинувши ногу за ногу:
  Як правило, ця найпоширеніша шкідлива звичка. Особливо схильні до неї ті люди, які займаються сидячою роботою. Укупі з малорухливим способом життя, не найкращим чином впливає на кровообіг, неправильне положення ніг під час сидіння може розбудувати цей процес ще більш грунтовно. Відбувається закупорка вен, що в підсумку може призвести до виникнення і розвитку варикозного розширення вен, тромбофлебіту і тромбозів.
  Як діяти? При будь надається можливість слід давати ногам відпочинок: наприклад, час від часу піднімати їх вище, проходжуватися. Крім того, необхідно подружитися зі спортом, а також використовувати профілактичні спеціальні засоби (гелі, креми) для ніг.

"Зав'язуйте" зі шкідливими звичками і будьте красиві і здорові!