Здавалося б, рушник є незамінним предметом в кожному будинку. Тому подарунок як, наприклад, банного рушника, зміг би влаштувати будь-якого іменинника. Однак насправді ситуація зовсім інша: здавна вважається, що рушник не можна дарувати, оскільки воно є предметом зовсім інших подій у житті людини. І тут маються на увазі не будь-які урочистості, а саме похоронні обряди. Так рушник стало не зовсім бажаним презентом, у що вірять багато забобонні люди. А що ж сказати про інших, які до прикмет ставляться дещо скептично? Чи вірять вони в те, що рушник дійсно не можна дарувати? Спробуємо розібратися.

Рушник і похоронні обряди

Однак не можна вважати, що енергія будь-якого подарунка залежить тільки від дарувальника: багато предметів вже самі по собі належать до тієї чи іншої групи, що найчастіше пов'язана з стародавніми звичаями, в яких використовували цей предмет. Вважається, що завдяки похоронних традицій, в яких рушник відігравало важливу роль, воно знайшло деяку негативну енергію як подарунка, саме тому дарувати його не можна.

Люди, що займаються вивченням і тлумаченням забобонів, дійсно стверджують, що дарувати рушник не завжди гарна ідея. При цьому говорять про те, що цей предмет не володіє сильною енергетикою, і нашкодити їм людині не можна. Але негативні емоції від нього все ж виходять. Швидше за все, це пов'язано зі старими похоронними традиціями, в яких рушник грало одну з головних ролей.


До речі, в деяких селах ці обряди збереглися й донині.

Наприклад, рушник вивішувалося на паркані будинку небіжчика, що дозволяло людям, які проходять повз цього будинку, поспівчувати такий втрату. Також коли небіжчика виносили з дому, то двері повинні були бути перев'язані рушником. У цьому сенсі воно було і символом дороги в потойбічний світ.

Подібні традиції прив'язали до рушника асоціацію з неприємними подіями. Це ж мимоволі зробило висновок і про те, що дарувати його ні в якому разі не можна.

Символ рушники в наші дні

Однак вище згадані похоронні обряди відходять у минуле, і сьогодні те ж саме рушник використовується в самих приємних події людини, про які не можна не згадати, наприклад, на весіллі, коли молоді ступають на вишитий рушник, при хрещенні дитини, коли малюка кладуть на рушник.

Крім того, не можна порівнювати обрядові рушники та сучасні рушники, які сьогодні ми даруємо один одному. Адже для особливих подій використовувалися і особливі рушники, які мали спеціальну вишивку, повної символіки. Сучасні рушники, які ми купуємо в магазинах, не несуть ніякого певного значення або енергетики.

До того ж якщо згадати, що за своїм визначенням марновірство позначає віру в щось неіснуюче, то всі сумніви про те, що рушник дарувати не можна, розвіються в мить. Так що приймайте цей подарунок, адже це необхідний предмет в сімейному побуті, і даруєте його з удовольствуемся, відкинувши всі сумніви.