Як ви думаєте, навіщо природа подарувала людині нігті?

Інші ссавці привчені використовувати ці досить-таки хитрі "пристосування", щоб очищати фрукти, зривати шкуру з противника, з який вони сходяться в сутичці. У людини ж нігті виконують функції, непідвладні іншим ссавцям: ними можна спритно грати на фортепіано або іншому музичному інструменті, користуватися ними при використанні комп'ютерної клавіатури і навіть просто колупатися в носі Ніготь - це "придаток" шкіри, утворений з численних рогових лусочок, які прилягають одна до іншої і створюють тим самим тверду тканину. Ноготевое покриття утворюється в процесі роботи тієї групи клітин, які розташовані в основі нігтя. Частина таких кліток присутня в тій частині шкірки, яка покриває ніготь у його заснування, - вона називається кутикулою. З боків поверхні нігтя знаходяться ділянки шкіри, які називаються валиками. До речі кажучи, в цьому місці найчастіше з'являються задирки.
Нігтьова пластина - це та частина, яку люди (в основному - особи жіночої статі) покривають лаком, та частина нігтя, яка є неживий. До її складу входить кератин. Сама вона подібна порцелянової емалі, яка складається з твердої речовини, і розташована у нігтьової основи (нігтьове ложе).

Нігтьове ложе захищається від механічних пошкоджень або інфекцій валиком і кутикулою.

Матрикс - найголовніша частина нігтя. Вона є міжклітинним матеріалом, який знаходиться в основі нігтьового ложа і з якого з'являється сам ніготь. Іноді матрикс виглядає у вигляді білої лунки. У цьому місці знаходяться клітини нігтя, які вмираючи, поступово переходять на гладку нігтьову пластину.

 1. Для живлення матриксу необхідно робити поживний масаж навколо нігтів. Чим більше зміцняться нігті - тим кращий покращиться обмін речовин, пом'якшиться нігтьової валик, руки будуть мати доглянутий вигляд. Усілякі спеціальні косметичні креми корисні для живлення нігтів.
 2. Пом'якшення нігтів відбувається в теплій ванні з рідким милом або засобом для класичного манікюру (пінистим засобом), яке не тільки сприяє розм'якшенню загрубілі шкіри навколо нігтів, але і розслабляє м'язи рук .
 3. Для видалення кутикули необхідно використовувати класичний метод догляду за нігтями (обрізний манікюр) або застосовувати спеціальні засоби, щоб позбутися від кутикули.
 4. Обов'язково потрібно систематично змащувати руки кремом, приділяючи при цьому пильну увагу кутикули.


  Манікюр потрібно робити приблизно один раз на десять днів.

 5. Користуватися необхідно тільки якісною косметикою. Рідина для видалення лаку не повинна містити ацетон, тому що речовини, що містяться в ньому, негативно впливають на стан нігтів, висушують нігтьову пластинку.
 6. Потрібно покривати нігті тільки якісним лаком, який у своєму складі не має ацетону, інакше це може призвести до відшарування і ламкості.
 7. Необхідно регулярно користуватися живильними масками для шкіри рук і нігтів.
 8. Корисно періодичне втирання в нігтьову пластину столового оцту, лимонного соку, соку журавлини, смородини.
 9. Величезну роль відіграє правильне харчування. Необхідно вживати в їжу продукти з вмістом таких речовин:
  • вітамін А (зміцнює нігті, міститься в таких продуктах, як печінка, масло, зелень, помідорах, моркві);
  • вітамін Е (живить організм антиокислювачем, знаходиться в рослинній олії, в насінні соняшнику);
  • всі вітаміни групи В (впливають на ріст нігтів, містяться в таких продуктах, як капуста, дріжджі, яєчний жовток, пророслі зерна пшениці);
  • йод (прискорює ріст нігтів, є в шпинаті, морській капусті);
  • кремній (впливає на міцність нігтів, міститься практично у всіх овочах);
  • кальцій (зміцнює , надає твердість нігтям, знаходиться в молочних продуктах);
  • залізо (необхідно для будівництва правильної форми нігтів);
  • сірка (знімає запальні процеси, впливає на процеси утворення нігтів, є в овочах ).
 10. Щоб нігті не жовтіли, потрібно їх змащувати часточкою лимона, сік лимона допоможе їх освітленню і зміцненню.

Слідуючи цим нехитрим радам можна зробити нігті красивими і здоровими, адже ці поняття як не можна більше взаємопов'язані між собою!