Бажання порадувати рідних і близьких новими і смачними стравами іноді може перетворитися в якусь дилему - як відмити пригоріла каструлю. Іноді це трапляється через неуважність, але найчастіше - через особливості самого рецепта, що передбачає зайву теплову обробку, наприклад, для отримання хрусткої скоринки. Природно від таких приготувань може постраждати посуд, зокрема каструля або сковорода. І ось в цей самий момент в голові виникає питання про те, як же можна впоратися з цією проблемою, не зашкодивши тим самим посуді?

Основні способи усунення гару на каструлі

Ви готували свою страву в емальованій каструлі, і їжа в ній трохи пригоріла? Не біда. Ставимо її на плиту, заливаємо в неї сильний сольовий або содовий розчин, кип'ятимо і залишаємо на ніч. Вранці вся гар легко знімається звичайною щіткою. Для більшого ефекту процедуру можна повторити ще раз. А ось абразивні порошки для чищення емальованого посуду краще не використовувати - вони здатні зчищати частина емалі, що в майбутньому гарантує вам постійне пригорання їжі.

Якщо ж після чищення гару ви хочете відбілити каструлю, то в цьому вам допоможе розчин звичайного відбілювача, який використовується для білизни.


Його також необхідно прокип'ятити в посудині, а потім ретельно її вимити.

В якості альтернативного способу з очищення пригоріла каструлі може бути і її кип'ятіння в розчині засобу для посуду. Після цієї процедури вся гар легко знімається жорсткою губкою. Цей спосіб хороший тим, що він не тільки чистить сліди від пригоріла їжі, але і відразу відбілює темні плями на емалі.

Є і народні способи, які дозволяють впоратися з пригоріла посудом без будь-яких проблем. Наприклад, гар швидко відійде від каструлі, якщо прокип'ятити її з очищеною цибулиною. Що стосується запаху, то його боятися не варто, він пропаде в той момент, коли цибулина вже буде зварена.

Також для того, щоб усунути гар на посуді, можна використовувати очистки від яблук у поєднанні з соком лимона (як альтернатива - лимонна кислота). Якщо прокип'ятити постраждалу від гару посуд з цими компонентами, то можна позбутися також і від темних плям. Крім того, такий спосіб є зовсім шкідливим в порівнянні з використанням хімічних засобів.

Так що боятися експериментувати на кухні не варто - у вас завжди знайдуться підручні засоби, за допомогою яких ви легко відмиєте пригоріла каструлю.