Сьогодні практично будь-яке будівництво чи ремонт не обходиться без монтажної піни, яка, залишаючи свої сліди на непотрібних предметах, незабаром вимагає, щоб її відмили або видалили для збереження найчистішого порядку. Однак як показує нам практика, впоратися з нею не так-то й просто, особливо якщо цьому відразу не приділили посадової уваги. Найчастіше монтажна піна залишається на руках або одязі. Про те, як видалити піну з цих речей ми розповімо в сьогоднішній статті.

Чим відмити монтажну піну з рук

Якщо піна ще не застигла, то її легко можна буде видалити за допомогою спеціальних розчинників, які пропонують ті ж компанії, які виробляють і саму монтажну піну. Як альтернатива може бути звичайний ацетон. Наносимо ці кошти на вату і видаляємо залишилися на руках сліди піни.

У разі якщо піна вже встигла затвердіти, ні спеціальний розчинник, ні ацетон вам не допоможуть. Щоб відмити застиглу піну з рук доведеться вдатися до механічного способу. Для цього ретельно змащуємо руки найбільш жирним кремом, який у вас є. Це значно зменшить жорсткість під час очищення монтажної піни з рук. Далі беремо щітку, намилюємо її і намагаємося прибрати піну. Якщо щітка не допомагає впоратися з нею, то, як варіант можна використовувати пемзу або м'яку наждачний папір. Терти потрібно обережно, щоб не пошкодити тим самим шкіру. Крім того, перед цією процедурою руки можна розпарити в гарячій воді, або ж потримати їх у теплому маслі.

У будь-якому випадку навіть після такої, здавалося б, ефективної процедури монтажна піна може залишитися на ваших руках. Видалити їх доведеться власноруч, за допомогою нігтів. Більш дієвого способу поки не існує.

Враховуючи те, що процес відмивання висохлої піни є процедурою тривалої і жорсткою по відношенню до рук, після завершення їх необхідно змастити кремом ще раз.


Ще краще, якщо ви зробите для них масляну ванночку.

Чим відмити монтажну піну з одягу

У разі якщо монтажна піна залишила свої сліди на одязі, то для того, щоб її зняти, вам будуть потрібні деякі інші методи по її видаленню.

Насамперед, це використання спеціального аерозольного очищувача, який використовується як для затверділої піни, так і для свіжою. Наносимо очищувач на пляму, чекаємо кілька хвилин, про точний час пишеться на флаконі цього кошти, і видаляємо залишки піни за допомогою серветки або чистою губки. Процес може зажадати додаткової процедури для більш ретельного видалення піни.

Альтернативу цьому спеціальному очищувачу можуть скласти очищений бензин, Уайт-спірит, рідина для зняття лаку або ацетон. Звичайно ж, ці речовини є менш щадними для одягу, і все ж вони дозволять послужити їй ще якийсь час.

З вище зазначених засобів найбільш дбайливе дію по відношенню до тканини надає саме рідина для зняття лаку. А ось бензин, ацетон або Уайт-спірит необхідно застосовувати з особливою обережністю. Ще одне важливе зауваження: якщо ви будете відмивати монтажну піну за допомогою цих засобів, то вона може намагатися глибоко і безповоротно проникати в саму тканину. Щоб уникнути цього наносите зазначені кошти невеликими порціями, наприклад, за допомогою гігієнічних паличок.

Розмазувати свіжа пляма від монтажної піни вкрай не рекомендується. Цим ви не те що не видаліть її, але ще й можете втерти її в тканину, що ускладнить процес видалення піни в майбутньому.

Так чи інакше, але перед початком ремонту було б непогано запастися спеціальними очисниками, які без особливих проблем завжди допоможуть вам видалити або відмити піну, куди б вона не потрапила.