Ніщо так не радує око, як сяючі на сонці вікна будинків і офісів. Брудні вікна, покриті шаром смогу і пилу, повідають про керівника, якому абсолютно не важливий імідж його компанії, або про неохайності господині дому. У всі часи про охайність господині судили по чистоті стекол в будинку.

У сучасних висотках проблема очищення вікон стоїть дуже гостро. Добре, якщо вікна відкриваються всередину. Тоді можна влаштувати позачергової суботник для співробітників, або змусити техперсонал вимити їх з ризиком для життя. У багатьох офісах немає доступу до зовнішніх склі, і фасади багатьох будівель теж зроблені зі скла. Вимити ці вікна можуть тільки спеціально навчені люди - промислові альпіністи. Промислові альпіністи мають спеціальне обладнання, страхувальні пояси, доступ на виконання висотних робіт. Багато клінінгові компанії пропонують послуги з очищення стекол і фасадів будинків, і вони користуються величезним попитом. За кордоном такий вид послуг практикується багато десятиліть, недарма американські "брати" московських висоток сяють прозорими стеклами, в яких відбивається небо.

Усім, хто виконує роботу з очищення стекол, важливо пам'ятати деякі хитрощі:

• Спочатку треба очищати рами.


Пластикові - м'якою ганчіркою, дерев'яні - злегка зволоженою губкою без миючих засобів, які можуть залишити на поверхні некрасиві сліди.

• Потім слід видалити найбільш забруднені місця на стеклах, якщо такі є - скребком, гострим ножем або лезом.

• Самі скла краще мити спеціальними засобами за допомогою миючого валика, а потім витерти насухо. Робити очищення краще в безвітряну похмуру погоду, щоб нанесене засіб не встигало висохнути.

• Після очищення скла треба покрити розчином, що містить гліцерин. Так вікна довше залишатимуться чистими.

Гліцерин в суміші зі спиртом відштовхує пил, не дає їй осідати на поверхню і не дає вікнам пітніти.

Якщо дотримуватися цих правил, крізь прозорі, невидимі скла буде видно і чарівний світанок, і чудовий захід.