Зараз все більше пересічних громадян можуть дозволити собі подорожувати і не тільки в ближнє зарубіжжя, але і на інші континенти. Лише деякі сміливці подорожують дикунами, на свій страх і ризик, по-прибуттю в чужу країну самі вибирають готелі, відвідують визначні пам'ятки і при цьому ніяк не захищені від можливих неприємностей. Більша ж частина туристів вдаються до допомоги туроператорів, які передбачають все: і переїзд, і заселення в готель, і програму розваг. Не маловажним фактором вдалого відпочинку є комфортні умови доставки. Найбільш швидкий і зручний вид транспорту - це літак.

Великі туроператори, часто бронюють весь літак і замовляють певний маршрут прямування. Такі рейси називають чартерними. В основному під чартерні рейси орендують літаки Іл-86 або ТУ-154, а в європейському напрямку - слідують ТУ-154М. За ціною квиток на такий літак набагато дешевше, ніж на звичайний. Але це доступно лише для клієнтів туроператорів, що замовляють чартер. Окремі квитки знаходяться в спеціальній системі бронювань і доступні авіаагенствам. Так пасажири можуть придбати квитки на чартерні рейси без путівки.

Для того щоб замовити квиток на чартерний рейс, необхідно пройти деякі формальності.


У формі замовлення має бути вказана інформація про маршрут, дату рейсу, кількості квитків, рівні обслуговування і, при необхідності, особливі умови перевезення. Протягом доби повинна бути проведена оплата за місця в літаку. Для того щоб замовити чартер, обов'язково також наявність документів, що засвідчують особу клієнта: звичайний паспорт і закордонний паспорт. Для безпеки пасажира у квитку вказують умови договору перевезення, права і обов'язки обох сторін, а також надаються польотні купони, необхідні для перевезення пасажира та багажу тільки в конкретному зазначеному у квитку ділянці маршруту, видом обслуговування і датою вильоту. На додаток клієнт отримує пасажирський купон, в якому вказаний весь маршрут прямування. Без цих обов'язкових паперів пасажир не допускається на маршрут.

Як можна побачити з вищезгаданого, для забезпечення власного комфорту і безпеки, необхідно всього лише дотримуватися нескладних бюрократичних вимог і повною мірою користуватися всіма перевагами чартерних рейсів.