Синдром заколисування є досить неприємною і гострою проблемою. Особливо для тих сімей, які люблять подорожувати і часто переносять далекі дороги. Цей дефект може виявиться як в дитячий період, так і в молодому або літньому віці. У різних віках заколисування може нести в собі різні причини, і, відповідно, лікування теж різне.

Причини заколисування дитини в транспорті можуть бути різні. Це може бути пов'язано з якими-небудь хворобами, зокрема якщо порушена вегетативна нервова система, шлунково-кишковий тракт, або слуховий апарат. У такому випадку потрібно пройти обстеження і пролікуватися. Але часто зустрічаються випадки, коли синдром заколисування спостерігається у здорових дітей. Причому деякі діти стикаються з цією проблемою рідко, а деякі страждають від захитування довгий час.
До ознак кінетоз відносяться такі процеси як: слиновиділення (підвищений), блідість, холодний піт, сонливість, і головна ознака: нудота і блювота.

Головні причини синдрому заколисування криються в роботі вестибулярного апарату (органу равноаесія). Якщо вестибулярний апарат у дитини слабкий, заколисування викликається з цієї причини. Ще одна причина - це невідповідність відчуттів (зорових, вестибулярних і сенсорних).


Зорові відчуття подають мозку сигнал про рух, а вестибулярні відчуття говорять що дитина сидить. Відбувається розбіжність органів, через що і трапляється збій у роботі організму.

Боротися з укачиванием можна різними способами. Продаються спеціальні браслети від заколисування для дітей. Можна придбати такий браслет. Або приймати спеціальні таблетки і льодяники. А можна звернутися до народних методів боротьби з кинетозом. Від нудоти допомагає імбир і м'ята. М'яту можна додати в чай, а імбир порізати і розсмоктувати під час поїздки. Стан дитини в дорозі поліпшать цитрусові: лимон і апельсин. Перед поїздкою не слід наїдатися, можна погодувати дитину здоровою, легкою їжею, що не викликає нудоту.

В дорозі в салон повинен потрапляти кисень , який розганяє неприємні відчуття. Не слід садити дитину спиною вперед в транспортному засобі, це може погіршити стан. По дорозі дитину потрібно відволікати від поганих відчуттів, наприклад розмовляючи з ним. Так само необхідно робити зупинки, і виходити з машини, щоб дитина могла подихати свіжим повітрям і розігнати неприємні відчуття.