Дуже часто укуси комарів доставляють не лише неприємні відчуття у вигляді свербежу, печіння і почервоніння, але і сліди, від яких хочеться швидше позбутися. Звичайно ж, ідеальним варіантом було б запастися спеціальними кремами і спреями, що відлякують цих комах. Так ви б позбавили себе від багатьох неприємних моментів. Але передбачити все в цьому житті неможливо. От і доводитися дізнаватися всілякі способи, які можуть допомогти позбавитися від укусів комарів.

Чому наша шкіра реагує на укус комара

Перш ніж перейти до опису засобів, які допоможуть позбутися вам від неприємних відчуттів, доставлених комарами, хотілося б нагадати, чому наша шкіра так реагує на цих комах.

Як відомо, кусає нас саме самка комара, якої наша кров необхідна для можливості відкладати яйця. Самець комара - цілком невинне комаха, що харчується виключно нектаром рослин. Як же відбувається сам укус, і чому ми відчуваємо свербіж, з'являється набряк і почервоніння? Самка комара під час укусу проколює своїм хоботком шкіру, потім вводить в неї свою слину, наповнену білками і антикоагулянтами, які перешкоджають згортанню крові . Наша імунна система не може не реагувати на це дію, тому з'являється алергічна реакція, наслідком якої стає свербіж, набряк і почервоніння.

Крім того, саме таким способом комар може переносити і різні захворювання. Тому не можна пускати все на самоплив, потрібно обов'язково лікувати укуси комарів.

Зменшуємо симптоми після укусів комарів

Перш за все, місця, уражені комаром, необхідно ретельно вимити з милом, що дозволить видалити можливі мікроби і забруднення, запобігаючи тим самим розвиток будь-якої інфекції. Потім беремо чистий рушник, промокаємо його в оцті і прикладаємо вийшов компрес на що з'явилися червоні і опухлі цятки (приблизно на 10 хвилин). Процедуру можна повторювати кілька разів, поки ви не відчуєте полегшення, пройде свербіж, і зникнуть почервоніння. Однак між цими процедурами дотримуйтесь інтервал в одну годину. Завдяки холоду і оцту такий компрес також скорочує і набряки. В якості альтернативи можна використовувати звичайний лід, загорнутий в пакет або в той же самий рушник. У цьому випадку може стати в нагоді навіть звичайнісінька банку з охолодженою газованою водою.

Тепер що стосується медичних препаратів.


Так, вони теж можуть знадобитися, особливо, якщо у вас спостерігається гіперчутливість до комарам. Необхідно буде прийняти безрецептурний антигістамінний засіб (наприклад, гідроксизин, хлорфенірамін або дифенгідрамін). Це допоможе зменшити почервоніння і заспокоїти свербіж. Дія таких препаратів спрямовано на запобігання виробництва гістаміну, що вивільняється при укусі комара, що й змушує нас свербіти. Як варіант можна використовувати антигістамінний або гідрокортизоновий крем безпосередньо на місце ураження. Це послабить подразнення і запалення. Також можна застосовувати протизапальні препарати (наприклад, ібупрофен, напроксен), які значно послаблюють симптоми.

З підручних засобів відмінно допомагає сода. Це одне з найбільш простих і поширених домашніх засобів для лікування укусів, яке можна знайти в кожному будинку. Крім того, соду можна використовувати для маленьких дітей, а також тим людям, у яких чутлива шкіра. Беремо три чайних ложки звичайної харчової соди, змішуємо їх з одного ложечкою води, щоб утворилася густа паста. Тепер наносимо отриману масу на уражені комахами місця і даємо висохнути. Якщо того вимагає ситуація, таке домашнє лікування можна повторити кілька разів протягом дня. Сода сприяє ефективній нейтралізації токсинів від комариних укусів, що знімає свербіж і зменшує запалення.

Також з домашніх засобів можна використовувати масло чайного дерева, евкаліпта або перцевої м'яти. Ці речовини здатні не тільки відганяти комара, але також є не менш ефективними і для зняття симптомів після укусів комара.

У цій ситуації на допомогу прийде і алое, соком якого необхідно змащувати уражені місця на вашій шкірі. Сік цієї рослини надає заспокійливу дію і сприяє швидкому загоєнню місць, постраждалих від цих комах. А щоб убити бажання почухати місця укусів, можна натерти їх внутрішньою стороною шкірки від банана. Ну, і природно, куди ж без нашатирного спирту? Наносимо його на ватку і змащуємо уражені місця. Симптоми від укусів зникають досить швидко.

І все ж, якщо ви відпочиваєте на природі, намагайтеся не забувати про те, що як тільки сонечко сідає за горизонт, ви стаєте уразливими перед самками комара. Запасайтеся всіма необхідними засобами і будьте здорові.