Чашка ароматного, міцного і свіжозвареної кави .. Багато людей вважають цей поживний і підбадьорливий "елемент" своєрідним ритуалом, службовцям передвісником настання гарного дня. Ранок для таких представників людської раси починається саме з чашки кави - і інакше й бути не може!

Що й казати, вживання кофеїну благотворно впливає на людський мозок, змушує пробудити і підбадьорити організм і просто підіймає настрій. Принаймні, саме такий версії дотримуються завзяті кавомани.

Противники кави, навпаки, вважають його мало не отрутою, який сприяє отруєнню організму, послаблює його серцево-судинну систему і навіть викликає залежність, схожу з вживанням наркотиків .

І ті, й інші по-своєму праві. Однак, незважаючи на досить-таки грізні умовляння ненависників кави, навіть вчені намагаються відноситься до даного напою більш лояльно. На їхню думку, кілька чашок хорошого, якісного кави, спожитих людиною протягом цілого дня, сприяють реалізації як раз-таки життєдайних і цілющих функцій сього напою, ніж вони призведуть до заподіяння шкоди організму.

Цікавий факт про каву дозволило виявити недавнє дослідження його властивостей, проведене австралійськими вченими-медиками.


Виявляється, що вживання кофеїну приводить людину в такий стан, в якому він найбільш легко піддається маніпуляції з боку оточуючих. Таким чином, якщо вам необхідно переконати свого опонента, змусити співрозмовника відмовитися від власної думки і переманити його на свою сторону, справа залишається за малим - потрібно всього лише запропонувати йому чашечку підбадьорливого кавового напою.

Це рішення стало можливим завдяки результатами наукового експерименту, до участі в якому були залучені 140 добровольців. Всім учасникам належало виказати свою точку зору, що стосується такої досить делікатній теми, як аборт. Після того, як всі випробовувані висловилися, половині з них було запропоновано випити кілька чашок кави. Потім обговорення теми продовжилося, правда, вже у формі дебатів. Найцікавіше полягало в тому, що ті учасники, які доставили своєму організму підживлення у вигляді кави, стали поступово відмовлятися від своєї колишньої точки зору. Вони слухали контраргументам, що приводиться їх опонентами, після чого часто переходили на їхній бік.